ВР встановила відповідальність за знищення середовища перебування видів з "Червоної книги"

13:05, 07 лютого 2017
Порятунок видів
322 0

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин), №2604.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування / УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення з другої спроби проголосували 254 народних депутата Із 366, зареєстрованих у сесійній залі.

Так, у законі "Про Червону книгу України" визначається, що відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, які перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, несуть особи, винні у погіршенні, знищенні середовища перебування (зростання) видів тваринного та рослинного світу, занесених до Червоної книги України.

У законі "Про тваринний світ" встановлюється, що право спеціального використання об'єктів тваринного світу припиняється в разі жорстокого поводження з дикими тваринами (незалежно від виду тварин, форми вчинення такого діяння та наслідків, що настали).

Читайте такожУ Маріуполі двом заводам дали дозвіл на викиди в атмосферу

Закон "Про природно-заповідний фонд України" передбачає, що для збереження і відтворення корінних природних комплексів, проведення науково-дослідних робіт та виконання інших завдань у природному заповіднику, відповідно до проекту організації його території та охорони природних комплексів допускається, серед іншого, здійснення протипожежних заходів та вибіркового діагностичного відстрілу диких тварин для ветеринарно-санітарної експертизи, що не порушують режиму заповідника.

Крім того, у Кодексі про адміністративні правопорушення визначається, що введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, цехів, агрегатів, транспортних шляхів, магістральних трубопроводів, комунальних та інших об'єктів, не забезпечених обладнанням, що запобігає шкідливому впливу на стан і відтворення лісів, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 15 до 35 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше - від 3 до 7).

Читайте такожСтупенем забруднення повітря в Маріуполі незадоволена навіть поліція: розпочато розслідування

Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 (раніше - від 5 до 10) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 100 (раніше - від 10 до 20).

Крім того, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 15 (раніше - від 1 до 3) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 14 до 50 (раніше - від 3 до 10).

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв УНІАН, в Україні з січня 2017 влада значно посилить охорону вимираючих видів тварин, занесених до Червоної книги. Відповідний указ підписала тимчасово виконуюча обов'язки голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter