Верховна Рада України / фото УНІАН

Для вирішення екологічних проблем, що накопичилися в Україні за останні кілька десятиліть, необхідно, зокрема, на державному рівні зайнятися нормуванням питань юридичної відповідальності громадських організацій та НДО.

Про це повідомляється у статті УНІАН "Кліматичні біженці. Чому на екологічні проблеми в Україні більше не можна закривати очі".

"Неминучим наступним пунктом є і нормування питань юридичної відповідальності громадських організацій та НДО, що промишляють екотероризмом – представники яких, піднімаючи на прапори гасла про захист навколишнього середовища, на ділі перешкоджають роботі підприємств і, частенько, просто вимагають гроші у їхніх власників", – повідомляється в тексті статті.

Зазначається, що, при цьому, потрібно розвивати грамотний екологічний рух, який вказував би на реально існуючі проблеми у сфері охорони навколишнього середовища і сприяв би реалізації корисних реформ.

В іншому випадку, продовжиться ситуація, при якій важливість вирішення екологічних проблем в Україні буде декларуватися тільки на папері, а відповідальність за те, що держава десятиліттями закривала на них очі, буде нести виключно український бізнес. При тому, що багато соціально відповідальних компаній в Україні і так вкладають космічні кошти в екологічну модернізацію своїх підприємств, а отримують за це – в кращому випадку, подяку від влади, а в гіршому – ще більшу зарегульованість бізнес-процесів.

Крім цього, в Україні назріло питання проведення реформ у сфері управління відходами, екологічного контролю, а також екологічних фінансів, в цілому, і екологічного податку, зокрема.