этот материал доступен на русском

Мінагропрод: санкції щодо імпорту з Росії не вплинуть на ціну міндобрив

14:56, 16 травня 2019
Агро
128 0
Українські аграрії вже закупили необхідну кількість мінеральних добрив / фото УНІАН

Ініційоване Міністерством економічного розвитку і торгівлі рішення про введення санкцій на ввезення на територію України переліку товарів з Росії, серед яких й мінеральні добрива, не відіб'ється на їх ціні.

Читайте такожМінекономрозвитку пропонує заборонити ввезення в Україну з РФ добрив, сільгосппродукції та транспортних засобів

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

"Рішення, яке було ініційоване Мінекономрозвитку щодо розширення переліку заборонених до ввезення на територію України товарів походженням з Росії, не позначиться на подальшій ситуації щодо мінеральних добрив", - сказано в повідомленні.

У відомстві зазначили, що українські аграрії забезпечені мінеральними добривами в повному обсязі. Так, станом на середину травня, з урахуванням перехідних залишків минулого року, сільськогосподарські підприємства законтрактували та закупили 1,1 мільйона тонн поживних речовин мінеральних добрив, що становить 108% до попередньої потреби.

"Протягом останніх двох років відбулися істотні зміни в обсягах імпорту різних видів мінеральних добрив з Російської Федерації. Країнами-постачальниками, крім РФ, стала низка європейських країн, а також країни Близького Сходу. Тому мінеральні добрива, які досі у великій кількості поставлялися з РФ, будуть замінені альтернативними з інших країн", - підкреслили в Мінагропроді.

Крім того, додали у відомстві, як зазначають аналітики ринку мінеральних добрив, зміна країни-постачальника суттєво не позначиться на вартості для сільськогосподарських виробників.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України на засіданні 15 травня прийняв рішення про введення відповідних дзеркальних санкцій проти російських товарів. Зокрема, санкції стосуються таких груп товарів як промислові, мінеральні добрива, сільськогосподарська продукція та транспортні засоби.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter