Більше половини українців не схвалюють скасування земельного мораторію / фото УНІАН

Більше половини українців не схвалюють скасування мораторію на продаж землі.

Про це свідчать передані УНІАН результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у вересні.

Так, більше половини опитаних українців (52%) не схвалюють доручення президента про скасування заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення в термін до жовтня цього року і введення купівлі-продажу землі до грудня цього року.

Відео дня

За даними опитування, позитивно ставляться до цього доручення 35% опитаних, 13% - не змогли відповісти на запитання.

Читайте такожКабмін подав в Раду законопроект про відкриття ринку землі в Україні

Крім того, 64% респондентів вважають, що питання про продаж землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі, 26% - вважають, що це питання повинні вирішувати президент, Верховна Рада та Кабмін, а 10% - не змогли відповісти на запитання.

"Хоча більшість населення підтримує нову владу, скасування мораторію на продаж землі підтримує лише приблизно третина населення (35%), а 52%, фактично, проти скасування мораторію на продаж землі. За рік кількість противників продажу землі зменшилася, у листопаді 2018 року проти продажу землі було 72%. Можливо, це пов’язано з різницею у формулюванні запитань (у 2018 році ми запитували "Якби сьогодні проводився референдум щодо питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?"), можливо, через збільшення підтримки дій Зеленського і нової влади його прихильниками, а, можливо, через зміну риторики щодо продажу землі на деяких популярних телеканалах і в Інтернеті», - зазначив гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

***КМІС проводив опитування населення України 16-19 вересня. Було опитано 1500 респондентів віком 18 років і старше методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитування не проводилося на окупованих територіях Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки: не більше 2,6%.