90% споживаних українцями товарів - вітчизняного виробництва / фото УНІАН

Державна митна служба України запевнила в безперебійних поставках продуктів до супермаркетів країни, зазначивши, що фури з товарами курсують між країнами без перешкод, попри закриття низкою країн кордонів у рамках протидії поширенню коронавірусу.

Читайте такожCNN: Як не впасти в паніку під час пандемії COVID-19?

Про це сказано на сторінці митної служби в соцмережі Facebook.

Відео дня

"Митниця знає про ускладнений рух вантажівок через черги на кордоні, але сьогодні нам не відомий жоден випадок, коли фуру завернули додому з-за карантину. За порушення правил перевезення - можуть, як це було завжди, в тому числі до карантину. Але сьогодні жодна країна не перекрила вантажні перевезення. Продукти на полицях супермаркетів будуть - фури з товарами курсують між країнами без перешкод", - йдеться в повідомленні.

Також у прес-службі підкреслили, що з учорашнього дня Україна закрила кордон, однак це обмеження не стосується вантажних перевезень, оскільки ні одна країна світу не може дозволити собі перебої в постачаннях сировини або критичного імпорту, як і зірвати виконання експортних контрактів.

"Це не про здорову економіку, навіть в умовах пандемії. Щоб українці не боялися, що завтра не буде, що їсти, митниця щоденно інформуватиме про товарообіг, а також про надходження в бюджет", - йдеться в повідомленні.

За даними митної служби, 90% споживаних українцями товарів - вітчизняного виробництва, у зв'язку з чим Україна не критично залежить від імпортованих продуктів харчування.

"Вантажні перевезення здійснюються нон-стоп. Маршрути для фур можуть бути перенесено з одних пунктів пропуску на інші - близько сотні тимчасово призупинили свою роботу на час карантину - де можуть утворюватися черги з вантажівок на кордоні у зв'язку з їх ретельно санітарним контролем, але фури з товаром курсують між країнами без перешкод кожен день", - додали в митній службі.

Також повідомляється, що з початку місяця і за станом на 16 березня митниця перерахувала до держбюджету 14,8 мільярда гривень, виконавши графік надходжень на 90,1%.

"У доларовому еквіваленті - це 591 мільйон доларів, що на 1,7%, або на 10 мільйонів доларів, більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Обсяги імпорту за вагою за п'ятнадцять днів березня склали 2,3 мільйона тонн. Обсяги імпорту за вартістю - 2,1 мільярда доларів", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, національна мережа продуктових супермаркетів "АТБ" заявила, що на період карантину вводить обмеження на купівлю товарів в одні руки, щоб запобігти спекуляції навколо товарів першої необхідності.

11 березня Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу прийняв рішення ввести в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Пізніше для запобігання поширення коронавірусної інфекції Кабмін прийняв рішення про обмеження пасажирських перевезень на території України, зокрема, введено заборону на залізничні, авіа - та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, а також на роботу метрополітенів.

Крім того, з 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування з застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську і страхову діяльність.