За кілька днів цукор в роздрібній торгівлі подорожчав на 16% /фото УНІАН

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зафіксував зростання роздрібних цін на продукти харчування в деяких регіонах України під час карантину у зв'язку з епідемією коронавіруса.

Читайте такожКличко закликав торговельні мережі не підвищувати ціни на продукти

Про це повідомила прес-служба комітету.

"Протягом останніх днів ми спостерігаємо зростання роздрібних цін на деякі продукти. Антимонопольний комітет фіксує ці факти, здійснюючи ціновий моніторинг по всій країні, аналізуючи повідомлення в пресі та звернення громадян в органи АМКУ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в деяких регіонах - яких саме, не уточнюється - з початку березня ціни на гречану крупу зросли більш ніж на 50%, пшоно - на 24%, цукор - на 16%.

Значне підвищення цін АМКУ зафіксував у деяких роздрібних мережах та на овочі - майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву.

Для виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ вимагає від ритейлерів оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м'яса, овочі тощо.

Як повідомляв УНІАН, генеральний директор мережі продуктових магазинів "АТБ" Борис Марков пояснив подорожчання деяких товарів у магазинах мережі підвищенням відпускних цін з боку постачальників.

Раніше президент Володимир Зеленський пригрозив спекулянтів, що заробляють на людській біді в ситуації з пандемією коронавірусу, не тільки моральною оцінкою суспільства, але і юридичної - від правоохоронних органів.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу.

Кабінет міністрів України ввів в країні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Читайте також: