Раніше "Турбоатом" виключили з переліку великої приватизації-2019 / фото УНІАН

Фонд державного майна України найближчим часом ухвалить рішення про втрату чинності рішення про приватизацію державного пакету акцій компанії "Турбоатом" і припинення процедури продажу об'єкта.

Читайте такожЕнергоатом та Турбоатом нікого ще один крок на шляху до імпортозаміщення

Про це під час засідання Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації повідомив заступник голови Фонду держмайна Віталій Герц.

За його словами, причина цьому - нещодавнє рішення Кабінету міністрів про затвердження об'єктів великої приватизації на 2019 рік, завдяки якому підприємство було виключено зі списку запланованих до продажу.

"Згідно із законодавством, у тридцятиденний строк з дня прийняття рішення функції управління об'єктом мають бути повернені безпосередньо органу управління", - сказав Герц, додавши, що в даному випадку мова йде про Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

За словами Герца, Фонд держмайна вже прийняв рішення про припинення процедури приватизації Запорізького титано-магнієвого комбінату, який Кабмін також виключив зі списку об'єктів великої приватизації.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня Кабінет міністрів затвердив перелік об'єктів великої приватизації на 2019 рік, виключивши продаж "Турбоатома" і Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Довідка УНІАН. "Турбоатом" (м. Харків) виробляє парові турбіни для ТЕС і АЕС, гідротурбіни для ГЕС, газові турбіни для ТЕС. Виробництво турбін здійснюється по замкнутому циклу: від проектно-конструкторських і науково-дослідних робіт до виготовлення, складання, випробувань і відвантаження. До структури "Турбоатома" входять два спеціальні конструкторські бюро, технологічні підрозділи, науково-дослідні лабораторії, заготівельна база, механообробне виробництво, випробування енергетичного обладнання.

Управління державною часткою акцій ПАТ "Турбоатом" здійснює Фонд державного майна України, якому належить 75,22% акцій.