Сам Дмитро Вовк вирішив поки не повертатися в Україну / Facebook/ДмитрийВовк

Адвокат Дмитра Вовка - екс-голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Ірина Одинець заявляє, що суд не може розглядати справу за відсутності її підзахисного, адже останній не перебуває в розшуку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала в ефірі телеканалу "112 Україна" після судового засідання з обрання Вовку запобіжного заходу.

"Сьогодні розглядалося клопотання САП про обрання запобіжного заходу Дмитру Вовку, екс-очільнику НКРЕКП. Вважаємо, що у зв'язку з великою аргументацією та великими додатковими документами, які надані були стороною захисту, та для можливості судді оцінити всі ті докази, які нами були надані, та прийняти законне обґрунтоване рішення, суддя оголосила перерву до завтра, до 13.00", - зазначила Одинець.

Відео дня

Вона також висловила думку, що ця справа є "політичною", про що "свідчать докази, які були додані до справи".

Читайте такожСправа Роттердам+: ДТЕК вніс 10 мільйонів гривень застави за свого другого співробітника

"Про це свідчить і клопотання, в якому безпосередньо написано, описано, що то Дмитро Вовк начебто вступив у змову з політичними фігурами в державі, то Дмитро Вовк вступив у змову з ДТЕКом. А саме той факт того, що 2,5 роки НАБУ не могло отримувати судово-економічну експертизу, а тут раптом, коли СБУ очолила найближча особа з оточення президента, пан Баканов, у нас з'являється експертиза у справі, і справа терміново передається до суду, - свідчить, я думаю, про те, що справа все ж таки має політичний ухил та є політично вмотивованою", - вважає адвокат.

Одинець зауважила, що просить суд відмовити у задоволенні клопотання прокурорів та не обирати запобіжний захід Вовку.

"Оскільки він, на нашу думку, не є підозрюваним у справі, оскільки йому не були вручені повідомлення про підозру. А також він не перебуває у міжнародному розшуку, що ми можемо легко перевірити на сайті Інтерполу... А також він не перебуває в українському розшуку. А за його відсутності, згідно з чинним КПК, справа може розглядатися виключно у випадку, якщо особа перебуває у міжнародному розшуку. Тобто, це позбавляє суд можливості розглядати справу за його відсутності", - сказала Одинець.

У той же час, сам Вовк на своїй сторінці у Facebook написав щодо того, чому він "саме сьогодні не в Україні". Він пояснив, що не вірить у незалежність української судової системи і вважає за краще "перебувати в країні, де закон і право - не порожній звук".

Як повідомляв УНІАН, 8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму 18,87 млрд грн.

Читайте такожРеальний імпорт вугілля за формулою "Роттердам+" становить близько 1% - Ситник

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП "Оператор ринку" (який на момент запровадження "Роттердам+" був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

За словами керівника САП Назара Холодницького, інших фігурантів справи не затримано через те, що вони перебувають за межами України. "Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес. Тобто їм оголошено, залишено підозри, їх викликано до детективів (НАБУ)... У випадку їхньої неявки вже будуть вживатись заходи для їхнього розшуку", - додав керівник САП.

14 серпня суд обрав запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави з покладенням певних процесуальних обов’язків раднику директора "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому, заставу вже внесено.

Ще одному фігуранту, гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху обрано запобіжний захід у вигляді застави в 9,5 млн грн з обов’язком з’являтися до слідчого та повідомляти про зміну місця свого перебування.