Коломойський обурений, що Ахметов не визнаний монополістом на ринку теплової генерації / УНІАН

Бізнесмен Ігор Коломойський вважає, що за схемою "Роттердам+" за три з половиною роки було вкрадено 4,2 мільярда доларів.

Своїми підрахунками Коломойський поділився в інтерв'ю Цензору.

«Тільки за схемою "Роттердам+" грабіж за три з половиною роки я оцінюю в 4,2 мільярда доларів. Україна виробляє 180 мільярдів кіловат-годин на рік. 50% виробляє атомна енергетика. 40% виробляє теплова. 40 від 180 становить 72 мільярди кіловат. У Ахметова 70-80% теплової генерації в руках, і при цьому його не визнають монополістом!», - заявив бізнесмен.

Відео дня

Читайте такожКоломойський про Донбас: Росії просто потрібно "звалити", і все реінтегрується автоматично за один тиждень

За його словами, в Ахметова під контролем вироблення приблизно 50 мільярдів кіловат-годин.

«Держава у нього викуповувала це за ціною 1,9-2,00 гривні за кіловат-годину. Викуповували завжди дорожче оптових цін. Собівартість становить 80-90 копійок. Оптова ціна з початку дії "Роттердам+" і по червень 2018 року коливалася від 1 гривні до 1,618 гривні. Різниця між ціною купівлі державою і оптовою ціною становила не менше 50 копійок - 2 цента. 50 мільярдів кіловат-годин споживання множимо на 2 центи - виходить мільярд доларів на рік – чистий прибуток Ахметова і тих, хто за ним стояв. 3,5 роки будемо вважати 3,5 мільярда. Плюс різниця між собівартістю виробництва та ринковою ціною. Плюс 700 мільйонів на все про все - дотації на вугілля, ще щось там», - заявив Коломойський.

При цьому він сумнівається, що після такої заяви на нього подадуть до суду Рінат Ахметов або Петро Порошенко.

«Будь ласка, ми готові з цифрами в руках. У мене немає підстави подавати до них. А якщо вони подадуть на захист - отримають зустрічний позов. Але вони не подадуть. Ми розповімо про тих, хто їм допомагав. Ви знаєте хто це? Арсеній Петрович, Володимир Борисович. Петро Олексійович, який НКРЕ керував, вовки, кривенки та інші», - заявив Коломойський.

Як повідомляв УНІАН, 8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму 18,87 млрд грн.

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП «Оператор ринку» (який на момент запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

За словами керівника САП Назара Холодницького, інших фігурантів справи не затримано через те, що вони перебувають за межами України.

«Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес. Тобто їм оголошено, залишено підозри, їх викликано до детективів (НАБУ)... У випадку їхньої неявки вже будуть вживатись заходи для їхнього розшуку», - додав керівник САП.

14 серпня суд обрав запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави з покладенням певних процесуальних обов’язків раднику директора «ДТЕК Східенерго» Борису Лісовому, заставу вже внесено.

Ще одному фігуранту, гендиректору «ДТЕК Мережі» Івану Гелюху обрано запобіжний захід у вигляді застави в 9,5 млн грн з обов’язком з’являтися до слідчого та повідомляти про зміну місця свого перебування.

Солом’янський районний суд міста Києва відхилив клопотання прокурора САП про заочне обрання колишньому голові Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитру Вовку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у справі «Роттердам+». САП не погоджується з таким рішенням суду і подаватиме апеляцію.

Між тим, зважаючи на те, що Вовк перебуває за межами України та не з’являється на виклик слідчих, 20 серпня його було оголошено у міжнародний розшук.