фото dtek.com

У жовтні 2019 року компанія ДТЕК була найбільшим імпортером електроенергії в Україну по всім напрямкам.

Про це свідчать дані, отримані «Нашими грошами» від джерела в Міністерстві енергетики.

Компанія Ріната Ахметова з усіх напрямків завела в Україну 228 тисяч МВт*г. 

Відео дня

ДТЕК лідирував у поставках енергії і з напрямку Росії та Білорусі в Україну (136 тис МВт*год), і з Європи у Бурштинський енергоострів (91 МВт*год) – це територія Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей, на якій мешкають близько 3 млн українців.

При цьому при поставках зі Словаччини компанія Ахметова є найбільшим імпортером по долі отриманої пропускної спроможності (66%). Але свою спроможність ДТЕК використовував найменше з усіх імпортерів – лише на 48%. 

Як зазначає видання, наслідком недопоставок стало утримання в Бурштинському острові найвищої ціни електроенергії у порівнянні з рештою України.

Поставки електроенергії у Бурштинський енергоострів можливі виключно лише з теплоенергостанцій «ДТЕК-Західнерего» та зі Словаччини і Угорщини. З решти України, а також з Росії та Білорусі поставляти туди електроенергії неможливо з технічних причин – через відсутність спеціальних пристроїв, що можуть обєднати різні енергосистеми – європейську та радянську.

Разом з тим, нагадують журналісти, днями компанія ДТЕК оголосила про зупинення виробництва електроенергії у Бурштинському острові. Однією з вимог групи Ахметова стало припинити імпорт енергії з Росії, який жодним чином не впливає на стан у Бурштинському острові, але зменшує ціну на решті території України, що призводить до недоотримання прибутків групою ДТЕК.

Антимонопольний комітет оголосив про розслідування щодо дій ДТЕК в Бурштинському енергоострові. За попередніми оцінками, групі Ахметова по цій справі буде загрожувати лише штраф, а не примусовий поділ. Відтак ДТЕК може заблокувати грошові санкції в судах і продовжити монопольний контроль над Західною Україною, йдеться у матеріалі.