Як відсутність палива у генераторах вплине на ЗАЕС / фото "Енергоатом"

Наразі усі шість реакторів Запорізької АЕС перебувають у режимі холодної зупинки, але це не означає, що станція не працює. Якщо під час відключення електроенергії в генераторах Запорізької атомній електростанції (ЗАЕС) закінчиться паливо, може статися катастрофа, як у Фукусімі, повідомив в. о. голови "Енергоатома" Петро Котін для The Economist.

За його словами, періодичні обстріли ЗАЕС часто перешкоджають постачанню електроенергії. У зв'язку з цим використовують дизельні генератори, але ніхто не впевнений, скільки дизеля залишилося на ЗАЕС.

Зазначається, що зараз усі шість реакторів ЗАЕС перебувають у режимі холодної зупинки, тобто вони не виробляють жодної енергії та не містять палива. Але це не означає, що станція не працює.

Відео дня

Очільник "Енергоатому" відмітив, що неможливо законсервувати такий ядерний об'єкт, як "макаронну фабрику". Необхідно контролювати та обслуговувати системи охолодження для запобігання перегріву відпрацьованого палива.

Ситуація в енергосистемі України

23 травня 2024 року стало відомо, що тимчасово окупована Запорізька АЕС вчергове була на межі блекауту. Тоді о 13:31 відключилася зовнішня повітряна лінія, що з'єднує станцію із Об’єднаною енергосистемою України.

13 червня повідомлялося, що "Енергоатом" планує вивести у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень. Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. Запорізька станція перебуває в окупації.

Вас також можуть зацікавити новини: