Ціни на пальне мають знизитись - прогноз / фото УНІАН, Олександр Синиця

В Україні через збільшення обсягів імпорту пального незабаром знизяться ціни на нього.

Такий прогноз озвучили експерти, опитані Forbes.ua.

За даними аналітика Upeco Олександра Сіренка, у порівнянні з травнем поставки дизелю зросли на 70%, бензину - на 40-45%.

Як пояснює власник мережі АЗС Prime Дмитро Льоушкін, деякі компанії придбали цистерни для перевезення пального, зросла кількість його постачальників.

"Перевезення пального стало дуже прибутковим бізнесом, тому що уряд зняв держрегулювання", - каже він.

З іншого боку, в Україні закінчилась посівна, що знизило попит на пальне. "Ринок нарешті заспокоївся", - каже Олена Осипчук, PR-директор компанії Socar.

Сіренко констатує, що наявного на ринку ресурсу вже достатньо, щоб з’явилась конкуренція за споживача, а це зниження цін. Як відомо, у кінці червня оптові ціни впали до 50 грн/л та 47-48 грн/л на дизель та бензин відповідно, за даними Upeco. Таким чином, вперше за майже три місяці оптові ціни впали нижче роздрібних. Тепер продавати пальне у роздріб стало вигідно, тому пропозиція на заправках буде збільшуватись, а ціни - знижуватись, каже Сіренко.

За прогнозом Льоушкіна, найближчими днями роздрібні ціни на бензин знизяться на одну-дві гривні, він коштуватиме до 50 гривень за літр. Дизель, додає він, може подешевшати до 55-56 гривень, якщо не буде суттєвих змін. 

"Нижче ціни не впадуть через дорогу логістику", - пояснив Льоушкін.

Щодо можливості нового дефіциту пального експерти кажуть, що зараз прогнозувати його важко, оскільки ситуація постійно змінюється.

Як повідомляв УНІАН, в Україні в останній тиждень квітня почався дефіцит пального на АЗС. Станом на початок червня ситуація дещо покращилась, обмеження на відпуск пального пом’якшились до 20-30 літрів у бак.

У квітні внаслідок авіаударів було знищено єдиний великий нафтопереробний завод України в Кременчуку (Полтавська область). Також росіяни розбомбили близько 20 нафтобаз.

До війни великі обсяги пального в Україну постачалися з Росії та Білорусі.

28 червня у профільному комітеті парламенту спрогнозували, що до кінця липня ліміти на відпуск пального на АЗС будуть підвищенні або скасовані.