З 1 січня Київ підніме квартплату / фото УНІАН

З 1 січня 2019 року Київ підніме квартплату в частині обслуговування будинків та прибудинкової території у зв'язку з підвищенням цін на електроенергію, яка використовується для освітлення місць загального користування та функціонування ліфтів у багатоквартирних будинках.

Читайте такожКабмін ввів монетизацію субсидій з 1 січня 2019 року

Про це повідомив на брифінгу заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв.

«Зростає ціна електроенергії для експлуатації ліфтів, освітлення місць загального користування згідно з рішенням Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Цей факт безперечно вплине на збільшення вартості утримування будинків», - повідомив Пантелєєв.

Як пояснила УНІАН начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко, йдеться про те, що НКРЕКП внесла зміни до однієї зі своїх постанов, згідно з якою електроенергія для освітлення місць загального користування, для роботи ліфтів у багатоквартирних будинках, а також для роботи насосного обладнання й індивідуальних теплових пунктів, якщо такі встановлено в будинках, збільшено на 60 коп., тоді як зараз стягується тариф 1,68 грн/кВт.

«З нового року електроенергія подорожчає на 60 коп. Це загрожує тим, що за тиждень до нового року ніхто не зможе врегулювати це питання... Це небезпечна тенденція, коли є ризик того, що люди після нового року виявляться з непрацюючими ліфтами, а якщо є індивідуальний тепловий пункт у будинку і там є насосне обладнання, то тоді це загрожує тим, що не буде й опалення», - повідомила вона.

Радченко наголосила, що тариф на освітлення в ліфті і місць загального користування закладено в тариф на утримання будинку та прибудинкової території.

«Є певна процедура, згідно з якою підвищення тарифу потрібно узгодити щонайменше за два тижні з мешканцями, потрібно проводити збори з мешканцями, щоб більше ніж 75% людей були згодні з підвищенням тарифу, але люди не погодяться. Якщо підняти тариф автоматично, то це незаконно, пояснювати людям немає часу, можна лише на збиток собі працювати», - повідомила вона.

За її словами, загрози відключення ліфтів і освітлення в місцях загального користування легше уникнути в будинках, де функціонують об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) за рахунок того, що останні «перекриють цю різницю в тарифі за рахунок інших ресурсів або досягнуть згоди з мешканцями».

«З приватними ЖЕКами будуть проблеми... Тобто кожен постачальник з обслуговування будинку буде зараз сам визначатися, чи готовий він нести збитки чи не готовий, тобто комунальні ЖЕКи, ОСББ і ЖБК швидше за все працюватимуть як і раніше, а за інформацією від ДТЕК, вже 37 приватних ЖЕКів написали офіційне звернення (до компаній-постачальників - УНІАН) з проханням відключити ці послуги по Києву, щоб не нести збитки», - наголосила начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила збільшення тарифів на розподіл електроенергії для 32 обленерго на 2019 рік відповідно до законодавчих змін для впровадження нового ринку електроенергії.

У середині квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про ринок електроенергії». За словами одного з авторів документа, народного депутата Льва Підлисецького, цей закон призведе до того, що в сегментах генерації електроенергії і її поставок для кінцевих споживачів виникнуть конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективну генерацію. Впровадження нового ринку електроенергії також дасть змогу населенню вибирати різних постачальників електроенергії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram