Ілюстрація REUTERS

Провідні аналітичні центри України закликали українську владу вжити ряд кроків напередодні наближення світової кризи через пандемію коронавірусу, перш за все, не допустити дефолту країни.

Читайте такожУкраїна не може собі дозволити зволікати з МВФ - голова Нацбанку

Про це йдеться в спільному листі економістів Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, Українського інституту майбутнього, Центру економічної стратегії, центру «Ейдос», CASE Ukraine і EasyBusiness, переданому агентству УНІАН.

Відео дня

Як наголошується в листі, дефолт України означатиме відкат економіки країни на 5 років назад.

«Запас міцності дає змогу обслуговувати і погашати борги, а підтримка Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та інших міжнародних інститутів дає доступ до дешевого фінансування, навіть коли традиційні фінансові ринки закриті. Не скористатися цим - втратити ще майже десятиліття для розвитку країни», - підкреслюється в листі.

Економісти нагадали, що в цьому році Україна має повернути сім мільярдів доларів внутрішнім і майже стільки ж - зовнішнім інвесторам, а оскільки фінансові ринки через найбільшу з 2008 року турбулентність зараз просто закриті для країн, що розвиваються, програма з МВФ має бути продовжена.

Також економісти закликали утримати бюджетний дефіцит у запланованих рамках і сформувати фонд для «гасіння пожеж», включаючи негативні наслідки від падіння світової торгівлі і карантину всередині країни, непередбачені витрати на охорону здоров'я, допомогу з безробіття та оплату лікарняних, порятунок компаній і банків.

Крім того, економісти рекомендують Україні розробити план підтримки економіки, запровадити кредитні канікули і спеціальні кредитні лінії для малого бізнесу, встановити контроль за наданням кредитів пов'язаним особам та можливим виведенням коштів з банків, вжити заходів для мінімізації паніки на фінансових ринках і вести продуману курсову політику.

Довідка УНІАН. За три місяці новий коронавірус поширився за межі Китаю, кількість хворих у світі перевищила 100 тисяч осіб. В результаті, 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу в світі.

В Україні зафіксовано три лабораторно підтверджених випадки коронавірусу, один з яких летальний.

Викликана стрімким поширенням вірусу паніка на світових ринках спровокувала падіння валют країн, що розвиваються, і котирувань фондових бірж.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна на сьогодні має сильніші позиції, ніж на початок світової фінансової кризи 2008 року.