Верланов: Виведення спиртової галузі з тіні - неминуче

Державна податкова служба у тісній співпраці з правоохоронними органами та місцевою владою демонструє ефективну боротьбу із тіньовим ринком спирту. У результаті вжитих заходів держбюджет вже сьогодні отримує додаткові десятки мільйонів гривень до бюджету.   

Про це інформує ДПС

«Державна податкова служба разом з Національною поліцією, податковою міліцією та іншими правоохоронними органами за лічені місяці продемонстрували, що виведення спиртової галузі з тіні не тільки можливе, але й неминуче. Сьогодні, коли галузь реагує на підвищення попиту на антисептики збільшенням обсягів виробництва, завчасно проведені безпрецедентні заходи з боротьби з нелегальним виробництвом та обігом спирту принесуть додаткові десятки мільйонів гривень до бюджету», – заявив голова ДПС Сергій Верланов.

Відео дня

У Державній податковій службі зазначили, що, починаючи з кінця 2019 року, спостерігається тенденція до стабільного зростання надходжень від ДП «Укрспирт» до зведеного бюджету. Так, якщо у грудні 2019 року цей показник становив 37,7 млн грн, у січні 2020 року – 41,2 млн грн, у лютому  – 43,3 млн грн, то вже за перші 25 днів березня – 127,8 млн гривень. 

28.03.2020 надходження від Укрспирту / інфографіка

Також у податковій звернули увагу на те, що іншим результатом системної роботи з детінізації спиртової галузі стало зростання темпів надходження акцизного податку з виробленого в Україні спирту та значне перевиконання індикативів у лютому та, особливо, у березні.

«Станом на 27.03.2020 індикативні показники з акцизного податку зі спирту за І квартал вже перевиконані у 2,4 раза (+40,6 млн гривень). Зокрема надходження до загального фонду державного бюджету становили: у січні – 12,9 млн грн (виконання індикативу – 103,8%),  у лютому – 11,6 млн грн, (виконання – 142,2%), у березні (станом на 27.03.2020) – 44,4 млн грн, що у 5,7 раза більше від запланованого показника», - сказано у повідомленні.

28.03.2020 акцизний податок зі спирту / інфографіка

Нагадаємо, у лютому ДПС спрямувала до загального фонду держбюджету України 4,4 млрд грн надходжень від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. При цьому темп росту надходжень, якщо порівнювати з показником минулого року, склав 134,1 %, а саме 1,1 млрд грн.