
Про це «РИА Новости» повідомив голова профспілки заводу Сергій Зайцев.
Він уточнив, що наказ про перехід на чотириденку ще не вийшов, але вчора учасники засідання профкому проект документа розглянули і погодили.
За словами Зайцева, планується, що скорочений робочий тиждень буде введений на підприємстві з 15 лютого 2016 року на шість місяців. Залежно від ситуації на ринку профспілка може попросити продовжити програму на такий же термін.
Зайцев відзначив, що у разі переходу на чотириденний робочий тиждень заробітна плата співробітників скоротиться на 20%, але при цьому кожному гарантується робоче місце. «Оскільки в цей період, протягом півроку, не можна проводити масових скорочень. Для нас, як для профспілки, це дуже важливо», — зазначив Зайцев.
Інформація про можливі скорочення на АвтоВАЗі з'явилася в жовтні в самарських ЗМІ з посиланням на депутата Держдуми і заступника голови Союзу машинобудівників Росії Володимира Гутенева. В інтерв'ю місцевому телеканалу парламентарій заявив, що на підприємстві в 2016 році можуть скоротити від 2,5 до 6 тисяч осіб. Президент АвтоВАЗу Бу Андерссон в грудні заявив, що "плани щодо персоналу будуть озвучені пізніше".
Оптимізація персоналу на АвтоВАЗі почалася в лютому 2014 року. Протягом року з автогіганта за угодою сторін було звільнено близько 6 тисяч осіб. Основна причина скорочення персоналу — падіння авторинку і зниження витрат.
У 2015 році ВАТ "АвтоВАЗ" заявило про продовження скорочень. В компанії планували скоротити не більше 1100 осіб. Крім того, діє програма, згідно з якою працівники можуть звільнитися за угодою сторін. Бажаючим покинути компанію в період з 10 березня по 15 квітня виплачувалися компенсації в розмірі чотирьох середньомісячних заробітків, з 16 квітня по 15 травня — у розмірі трьох. Робітникам, які звільнилися до кінця листопада, буде виплачуватися по три оклади.