Створення умов для зростання економіки допоможе вирішити проблеми трудової міграції – експерт

13:40, 15 квітня 2019
Різне
170 0
фото УНІАН

За підрахунками Федерації роботодавців України, тільки в минулому році з країни мігрували понад мільйон людей. Кадровий голод відчуває більшість галузей економіки, повідомляє у своєму сюжеті 24 канал.

Так, за словами голови ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, для вирішення проблеми трудової міграції важливим є створення умов для економічного зростання всередині України.

"Це кваліфіковані, працьовиті, талановиті люди, в яких держава інвестувала кошти, починаючи від народження, потім дитячий садок, школа, ПТУ, ВУЗ, і ми, роботодавці, на робочому місці їх всьому навчили, і ці кваліфіковані люди їдуть в інші краї. Ключове завдання, яке ми перед собою ставимо, і яку має реалізувати держава – це створення умов для економічного зростання", - заявив Олійник.

За даними журналістів, кадровий голод вже відчувають найрізноманітніші галузі промисловості. За інформацією голови правління організації підприємців залізничного транспорту Володимира Корнієнка, брак фахівців на залізниці вже вимірюється десятками тисяч.

"Приблизно 20 тисяч фахівців у нас не вистачає в даний час. Обходимося тим, що розставляємо людей, розширюємо обслуговування. Ну це, як кажуть, "ще трошки, ще трохи", далі якесь рішення повинно бути", - повідомив Корнієнко.

Також у матеріалі зазначається, що у великих компаніях вже працюють програми, спрямовані на збереження українських робочих рук всередині країни. За даними в. о. директора по персоналу і соціальній політиці Групи "Метінвест" Олександра Пімкіна, спільно з державою бізнес може змінити ситуацію на краще. При цьому, в компанії Пімкіна вже взялися вирішувати проблему відтоку кадрів.

"Ми будуємо програми кадрових маршрутів, такі системи розвитку, які б дозволяли молодим хлопцям буквально зі студентської лави швидко просуватися по кар'єрі. Ми, наприклад, як "Метінвест", в цьому році починаємо широкомасштабну програму стажувань у всіх галузях", – заявив представник Групи "Метінвест".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter