Що буде з інфляцією, розповіли у НБУ фото ua.depositphotos.com

Інфляція в Україні залишатиметься помірною, але дещо пришвидшиться в другому півріччі. Показник залишатиметься в межах цільового діапазону 5% ± 1 в. п. у найближчі місяці та лише помірно пришвидшиться в другому півріччі, що схоже з попереднім прогнозом НБУ. Про це заявив голова Нацбанку Андрій Пишний під час брифінгу.

"Поступове зростання доходів українців і підвищені витрати бізнесу в умовах війни підживлюватимуть інфляційний тиск. Водночас фіксація окремих житлово-комунальних тарифів і монетарна політика НБУ, спрямована на підтримання привабливості гривневих активів і курсової стійкості, й надалі обмежуватимуть зростання споживчих цін", – сказав очільник НБУ.

Він зазначив, що ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається перебіг повномасштабної війни.

Відео дня

"Січневий макропрогноз НБУ ґрунтувався на припущенні щодо суттєвого поліпшення безпекової ситуації з 2025 року, однак ризик затяжної агресії Росії проти України зберігається. Тривала війна гальмуватиме економічне відновлення та ускладнить завдання НБУ щодо утримання інфляції близько до цілі 5% упродовж 2025–2026 років", – наголосив Пишний.

За його словами, також зберігається ризик недостатності міжнародного фінансування, проте останнім часом спостерігалися позитивні зрушення в цьому питанні.

Так, наприкінці лютого Рада Європейського Союзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024–2027 роки. У його межах уже в березні Україна має отримати перехідне фінансування обсягом 4,5 млрд євро. Україна також досягла угоди на рівні персоналу щодо третього перегляду програми з Міжнародним валютним фондом та очікує рішення Ради директорів Фонду за тиждень.

"Загалом у березні-квітні Україна може отримати більше 10 млрд дол. США. Активізація надходжень зовнішньої допомоги в найближчий час дасть змогу суттєво наростити обсяг міжнародних резервів", – сказав Пишний.

Інфляція в Україні

Інфляція в лютому 2024 року сповільнилася до 4,3% в річному вимірі (порівняно з лютим минулого року) з 4,7% в січні.

На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої за рік зросли на 2,6%. Найбільше (на 13,3%) подорожчало масло. На 9,6% подорожчало молоко, а ціни на м’ясо та м’ясопродукти зросли на 9,1%. Сир та м’який сир за рік подорожчали на 8,5%.

Вас також можуть зацікавити новини: