Експерт пояснив, як планують залучати іноземців для роботи в Україні / колаж УНІАН, фото УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Україні для залучення трудових мігрантів через дефіцит кадрів слід вдосконалити існуючу міграційну стратегію та спростити іноземцям умови працевлаштування.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в інтерв’ю УНІАН поділився деталями законопроєкту "Про удосконалення порядку працевлаштування іноземців в Україні", розробленому ним з командою науковців.

Законопроєкт, зокрема, передбачає запровадження єдиного документу для іноземних громадян, адже зараз вони мають контактувати з трьом органами влади для працевлаштування в Україні.

Відео дня

"Ми пропонуємо запровадити єдиний документ, який дозволятиме, отримавши дозвіл на роботу, одразу отримати і дозвіл на проживання", - сказав експерт.

Також пропонується збільшити термін, протягом якого іноземець має укласти з роботодавцем після отримання дозволу з боку Держслужби зайнятості, адже дозвіл анулюється через три місяці.

"Від того моменту, як людина отримала дозвіл, їй ще потрібно отримати безпосередньо візу до України і візу через третю країну, аби заїхати сюди – літаків же прямих немає. І все це розтягується у часі. Тому ми пропонуємо вдвічі збільшити цей термін – з 90 до 180 днів", - каже Воскобойник.

Крім цього, пропонується надати можливість іноземцю із дозволом на роботу лишитися в Україні та протягом двох місяців підшукати собі роботу, якщо з вини роботодавця він не отримав попередньо узгоджене місце роботи.

"На жаль, може статися така ситуація, що людина приїхала працювати в Україну, а підприємство рознесла ракета. І тоді Держслужба зайнятості має анулювати дозвіл на працевлаштування. Виходить, що іноземець повинен залишити країну, але він вже приїхав і готовий тут працювати. Тому якщо дозвіл на працевлаштування скасовується з вини роботодавця, то доцільно буде не анулювати можливість людини знаходитися в Україні", - пояснив експерт. 

Також розробники законопроєкту пропонують надати іноземним студентам, які навчаються в Україні, право після закінчення навчання протягом 9 місяців шукати роботу без дозволів Держслужби зайнятості.

"Останнє – якщо людина з Євросоюзу хоче у нас працевлаштуватися, їй не потрібно отримувати якийсь дозвіл, бо ми все одно йдемо до ЄС, ми хочемо, щоб нас там приймали, давайте і європейців так само приймати тут", - додав президент асоціації. 

Нестача трудових ресурсів в Україні - останні новини

Як повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, за попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7%, Україні потрібно 4,5 мільйона працівників додатково.

За її словами, якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, то у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих. 

Вас також можуть зацікавити новини: