
В Україні з 1 вересня 2020 року буде посилено посилиться контроль за оформленням трудових відносин з працівниками.
Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду.
Читайте такожВ Україні понад мільйон прихованих безробітних - експерт
Відповідні перевірки проводитиме Державна служба України з питань праці.
В Держпраці уточнили, що контрольні заходи щодо виявлення неоформлених працівників проводитимуться за сприяння Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції
«В першу чергу заходи контролю будуть проведені у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без укладення трудових договорів. Виявлення таких роботодавців здійснюється шляхом аналізу інформації, наявної у різних органів державної влади та місцевого самоврядування», — сказано в повідомленні.
Кримінальна відповідальність
Чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками, додали в Держпраці.
Кримінальна відповідальність: штраф від 34 до 85 тис.грн, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до 6 місяців.

Адміністративна відповідальність: штраф від 8,5 до 34 тис.грн.
Фінансова відповідальність: штраф від 47,2 тис. грн до 141,7 тис.грн.

"Інспектор праці обов'язково нарахує штраф у трьох випадках:
За недопущення до проведення перевірки.
За створення перешкод у її проведенні.
За виявлення незадекларованої праці: не уклали трудовий договір, не повідомили про найм до Державної фіскальної служби, не сплатили податки", — уточнили в Держпраці.
З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити — в разі виконання припису в зазначені терміни, роботодавця не будуть притягувати до відповідальності.
Коронавірус і безробіття
Національний банк України прогнозував пік рівня безробіття в країні в другому кварталі - до 11,5%, після чого в другому півріччі цей показник піде на спад і в цілому за підсумками року буде вище торішнього, але нижче 10%.
Згідно з оновленим макроекономічним прогнозом уряду на найближчі три роки, рівень безробіття населення у віці від 15 до 70 років прогнозується на рівні 9,2% у 2021 році, 8,5% у 2022-му і 8% у 2023-му.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за підсумками року прогнозувало зростання безробіття в Україні до 9,4%.
31 липня 2020 року Нацбанк погіршив прогноз рівня безробіття в Україні.
Хронологія подій
- З моменту оголошення загальнонаціонального карантину з протидії коронавірусу в Україні кількість офіційно зареєстрованих безробітних перевищила 500 тисяч осіб.
- Кабінет міністрів представив програму зі створення 500 тисяч нових робочих місць.
- Станом на 11 червня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних в Україні перевищила 514 тисяч осіб.
- Станом на 10 липня 2020 року в центрах зайнятості були зареєстровані 512 тисяч осіб, які шукали роботу.
- 19 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України запропонував зберегти програму допомоги з часткового безробіттю після закінчення карантину, введеного для боротьби з COVID-19.