За її словами, українська влада таким чином могла б віддячити справжнім країнам-партнерам/ фото УНІАН

Україна має використати можливість експорту зброї як інструмент геополітики й вибудовувати стратегічні партнерства з дружніми державами.  

Як передає кореспондент УНІАН, про це розповіла керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська під час форуму про експорт озброєння та військової техніки "Експорт безпеки: українська технологічна зброя у світі". 

"Експорт - це інструмент геополітики. Це дуже важливо розуміти. Ми не можемо продавати тим країнам, які недружні до нас або які потенційно недружні до нас. Частину цих країн ви чудово бачили нещодавно на Червоній площі, наприклад. Зрозуміло, наші спецслужби чудово знають, що є країни, з якими в жодному разі не можна мати партнерство навіть, якщо вони, скажімо, в ООН, притримуються нейтральної позицій. Експорт - це не просто бізнес, це інструмент геополітики", - сказала Берлінська.  

Відео дня

За її словами, українська влада таким чином могла б віддячити справжнім країнам-партнерам за певну форму допомоги, уклавши контракти з українськими виробниками на інженерні рішення, інтелектуальну власність тощо. Це дозволяє вибудовувати не ситуативні, а довгострокові стратегічні партнерства. Вона додала:

"Дуже важливо слухати виробників. Слухати, чого вони хочуть і розуміти їхні потреби. І розуміти, що якщо у них є перевиробництво чогось - це означає, що ці надлишки потрібно продавати. Не тому, що вони "жадібні" і дуже хочуть "заробляти під час війни". А тому, що є можливість: перше - створювати робочі місця, друге - платити податки та підтримувати економіку. І третє - у XXI столітті неможливо поставити "залізну завісу". Так чи інакше інженерні винаходи, певні рішення будуть перетікати. І якщо це не відбуватиметься за державного сприяння, в межах державної політики, вони просто витікатимуть неконтрольовано".

Експорт зброї - що відомо 

Як писав УНІАН, у 2025 році в Україні може запрацювати експорт для українських оборонних підприємств. Загалом існує три варіанти розвитку подій. Водночас, за інформацією Forbes, поки в різних країнах світу Україна не почала активну "маркетингову політику", держава не матиме жодного розуміння про те, чи потрібно взагалі комусь українське озброєння.

Вас також можуть зацікавити новини: