false

Заарештований Державним бюро розслідувань ільменіт Об'єднаної гірничо-хімічної компанії продовжують вантажити на корабель для відправки в Китай 24 квітня 2021.

Про це повідомив співробітник Чорноморського порту, де ільменіт зберігається після арешту і надав фото відвантаження.

false

Згідно з повідомленням сайту "Думська", товар ДБР заарештувала ще 17 квітня.

За словами джерела в порту, отримавши протекцію від Генпрокуратури, відправник IMMCO в обхід арешту продовжує відвантажувати його покупцям.

За даними видання, 25 тис. т ільменіту ОГХК намагаються вивезти за посередництва одразу двох компаній - immco Trade Pte. Ltd і MINERALS & CHEMICALS DITRIBUTIONS Limited (MCD). Обидві контролюються Дніпропетровським бізнесменом Віталієм Кучуком.

Правоохоронці вважають, що вартість товару "спеціально занижена службовими особами ОГХК та Фонду держмайна, ДПС та ДФС України з метою подальшого розміщення на рахунках офшорних компаній (IMMCO Trade Pte. Ltd. і MINERALS & CHEMICALS DITRIBUTIONS Limited.) грошових коштів у розмірі понад 2 млн доларів".

Про те, що вартість ільменіту занижена, вказують дані незалежного аналітичного джерела www.ferroalloynet.com.

Так, за контрактом ОГХК з IMMCO № 001/1-21 від 11 січня 2021 Вільногірський ільменіт ТіО2 хв 63% продавався посереднику за ціною $150 за тонну на умовах СРТ, Чорноморськ.

Аналітики ferroalloynet.com подавали інформацію про те, що вартість ільменіту такого вмісту на умовах CIF, Китай 2 квітня становила $337-348 за тонну. Це означає, що за вирахуванням фрахтових послуг в Україні, ільменіт повинен був реалізуватися за ціною не менше $267-284 за т.

Відповідно, з ОГХК могло бути вимито $117-134 на кожній відправленій на адресу IMMCO тонні або $2,4-2,7 млн. 

false

Як повідомлялося, в січні відвантаження рутилу ОГХК на адресу IMMCO намагалися зупинити СБУ та ОГПУ, але заборону зняли судовим рішенням. Тоді правоохоронці звинувачували посередника в несплаті за продукцію держпідприємству.

Приватизація ОГХК повинна відбутися орієнтовно в липні 2021 року. Фонд держмайна озвучив стартову вартість компанії на рівні 3,7 млрд гривень і очікує істотного її підвищення на аукціоні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram