Експерт прокоментував нову модель бронювання / фото  / УНІАН

Нова модель бронювання має бути створена таким чином, щоб відповідати інтересам держави та бізнесу, а отже – зберігати економічний баланс. Про це заявив Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Андрій Забловський.

"Будь-яка модель має закривати два головні питання: дати можливість бізнесу забронювати ту кількість людей, яка необхідна для здійснення господарської діяльності, а відповідно - для забезпечення потреб Сил оборони. І держави якраз за рахунок цієї моделі зможе забезпечити необхідне фінансування для тієї кількості мобілізованих, які заплановані. Тому тут інтереси збігаються", –пояснив експерт.

Він нагадав: якщо раніше звучала цифра у 4-5 платників податків або працюючих українців, які мають забезпечувати одного військового, то зараз прем’єр озвучив цифру вже 1 на 8 – тобто, необхідно восьмеро людей на утримання військового.

Відео дня

"Відповідно, ця економічна модель бронювання має враховувати і цей момент. Власне, всі цифри показують, що необхідно знайти той баланс, який дозволить забронювати підприємствам необхідну кількість працівників, щоб працювати нормально, сплачувати податки і створювати можливості для розвитку. Тому тут має бути у хорошому розумінні конкуренція моделей і підходів. А для бізнесу, зрозуміло, має бути і кількісний, і якісний критерій – щоб не було спекуляцій або маніпуляцій", – резюмував експерт.

Раніше стало відомо, що Кабмін розробив схему, яка передбачає бронювання для українців, які мають зарплату понад 35 тис. грн. Також урядовий документ передбачає 100%-ве бронювання для чиновників рангу А, поліцейських, а також для працівників паливно-енергетичного комплексу.

В свою чергу, заступник командира третьої ОШБр Максим Жорін заявив, що урядова ініціатива виглядає вкрай несприятливо і, по суті, підтримує ідею "війни для бідних". Замість цього, на переконання військового, влада має змінити підхід до рекрутингу та підготовки бійців