Кабмін запускає реструктуризацію боргів теплокомуненерго і водоканали / Фото УНІАН

Кабінет міністрів із 1 квітня 2017 року запускає процес реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ та водоканалів - за використану електричну енергію.

Читайте такожМісцева влада через два місяці отримає право встановлювати тарифи на тепло та воду

Про це під час наради в Кабміні, присвяченій результатам опалювального сезону 2016-2017 років, повідомив профільний віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

«Ми запускаємо в дію механізм із реструктуризації боргів за спожиту енергію. З 1 квітня запускається реєстр, і я б хотів, щоби всі ліцензіати (водоканали і теплокомуненерго — УНІАН) приєднувалися до вирішення цього питання, щоб вони подивилися, як можна реструктуризувати свої борги й списати штрафи та пені», - сказав Зубко.

Також він додав, що підприємства-боржники можуть отримати субвенції від держави, щоб зменшити свою заборгованість.

За його словами, механізм реструктуризації закладено в законі «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії» (№1730).

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2016 року Верховна Рада прийняла закон №1730, який регламентує процедуру реструктуризації (пролонгації виплат і списання штрафних санкцій, відсотків та пені) боргів теплокомуненерго за газ перед «Нафтогазом» та водоканалів за куплену у обленерго електроенергію. 

За даними профільної асоціації «Укртеплокомуненерго», в Україні в 2016 році було арештовано рахунки понад 100 теплокомуненерго, що тягне за собою повне блокування їх господарської діяльності, також ці компанії не можуть проводити необхідні ремонтні роботи та реконструкцію теплового й електричного господарства, виплачувати податки і зарплати.

За даними НАК «Нафтогаз України», підприємства теплокомуненерго, теплоелектроцентралі станом на 21 березня 2017 року заборгували «Нафтогазу» за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, близько 26,2 млрд грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram