Зараз на цих частотах працює українське телебачення / Ілюстрація REUTERS

Міністерство цифрової трансформації ініціювало вивільнення частот для впровадження зв'язку п'ятого покоління.

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри з посиланням на віце-прем'єра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Читайте такожКабмін затвердив план зі звільнення додаткових радіочастот під 4G

Відео дня

"На засіданні уряду було прийнято багато рішень, які наближають нас до цілей покрити всю території країни якісним мобільним і фіксованим Інтернетом. Минулого тижня ми прийняли План розвитку 5G. Затвердили План вивільнення частот для поширення 5G", - повідомив міністр.

План передбачає вивільнення смуг радіочастот, діапазони яких займає телебачення, для впровадження радіотехнології LTE в діапазонах 790 - 862 МГц, 694 - 790 МГц.

Зараз на цих частотах працює українське телебачення.

Схвалений План передбачає вивільнення частот компаніями та налаштування обладнання на більш низькі діапазони компаніями "Зеонбуд" і ТРК "ефір". У прес-службі відзначають, що вивільнення частот не завадить роботі телебачення, оскільки воно буде працювати в нижчих діапазонах.

Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G планується на жовтень 2021 року. Початок розгортання мережі 5G очікується з 2022 року в найбільших населених пунктах.

Повідомляється, що в сільській місцевості, віддалених територіях і вздовж автомобільних доріг буде використовуватися 4G.

Для впровадження 5G Кабінет Міністрів затвердив план використання радіочастотного ресурсу України до 2025 року. Він доповнений новими базовими стандартами LTE / LAA, eLTE-U і PMP. Ці зміни дозволять користувачам отримувати більш стабільні та високі швидкості при перегляді відео і прослуховуванні музики.

Додатково уряд розширив повноваження Міністерства цифрової трансформації - надання фінансової підтримки місцевим бюджетам для розвитку широкосмугового доступу в інтернет.

4 G в Україні

  • 18 листопада 2020 року Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо звільнення додаткових смуг радіочастот в діапазонах 790-862 МГц і 694-790 МГц від радіоелектронних засобів телебачення для повноцінного впровадження високошвидкісного 4G-зв'язку в Україні.
  • Згідно з пояснювальною запискою, таке звільнення смуг дозволить збільшити площу покриття 4G-зв'язком, у тому числі впровадити такий зв'язок у сільській місцевості та на автошляхах.
  • Зазначається, що до липня 2021 року уповноважені органи аналізуватимуть можливість звільнення радіочастот на предмет визначення орієнтовної вартості та технічних можливостей цього процесу.