Масковий режим у транспорті буде збережено як мінімум до кінця року / фото УНІАН

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, як та кого каратимуть за недотримання маскового режиму у громадському транспорті, коли його запустять після корона-вірусного карантину.

Читайте також"Друга половина літа": Криклій порадив українцям, на коли краще планувати відпустку

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1", відповідаючи на питання, як відновлюватимуть роботу транспорту.

Відео дня

"Почнемо з того, щоб відновлювати мобільність між містами. В першу чергу, мова йде про міжміський громадський транспорт, надалі міжобласний транспорт. Ми усвідомлюємо, що реальність змінюється і необхідно буде дотримуватись тотального масочного режиму", - відповів Криклій.

За його словами, коли транспорт запустять, працюватиме така схема: в автобусах і маршрутках мають бути пасажири тільки на місцях для сидіння, а якщо людей заходить більше - водій несе за це відповідальність та може отримати штраф.

"Щодо приміських електричок. Там ми можемо змінити логістику, щоб контролери перевіряли наявність маски. Відтепер маска плюс квиток будуть надавати право на проїзд", - заявив міністр.

На його думку, масковий режим у транспорті буде збережено як мінімум до кінця року.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також

Україна закрила кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня також було тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

Як повідомляв УНІАН, 22 квітня Кабінет міністрів ухвалив рішення про продовження карантину до 11 травня. Таке рішення уряд ухвалив, спираючись на прогноз вчених, які очікують ще два сплески епідемії: один - наприкінці квітня, інший - між 3 та 8 травня. Збільшення хворих прогнозують через порушення карантину вірянами на великодні свята.