У зоні бойових дій на Донбасі військові розпочали голосувати вчасно.

Як ідеться у сюжеті ТСН, голосування відбувається на фронті, попри обстріли з мінометів та порушене перемир'я.

Читайте такожУкраїна обирає президента у другому турі

Українські бійці голосують окремо від цивільних на спецдільницях, які розташовані на території військових частин або військових об’єктів.

Схема голосування в другому турі така ж, як і в першому – військові голосують під час зміни бойових постів, щоб кожен охочий міг віддати свій голос.

Також зазначається, що в Донецькій області змінилася ситуація в плані безпеки.

Як повідомили у штабі ООС, військовослужбовці підрозділів та частин Об'єднаних сил в районі відповідальності ОТУ "Північ" реалізовують своє громадянське право під час виборів президента України.

"Ні постійна бойова готовність, ні служба в безпосередній близькості від лінії розмежування не стала на заваді для проведення голосування під час другого туру виборів президента України. От наприклад спеціальна виборча дільниця під номером 000001 знаходиться всього за кілька кілометрів від ворожих позицій. Першими сюди прийшли проголосувати військовослужбовці, які заступатимуть в наряд та добове чергування. Згодом з передових позицій «вахтовим методом» почали привозити особовий склад. Для посилення безпеки проведення виборів командування бригади вжила низку прихованих, але дієвих заходів. Таким чином кожен солдат, сержант та офіцер отримали право здійснити своє волевиявлення. Багато було зроблено і стосовно організації роботи дільниць", - зазначили у штабі.

Читайте такожАрмія в зоні ООС відмовилася голосувати за Порошенка - дані ЦВК

"Ми пройшли спеціальне навчання", - розповів голова однієї з дільничних комісій Євген. – "Маємо необхідне обладнання, підготували нашу дільницю відповідно до всіх вимог чинного законодавства".

Військові подбали про все – як про такі дрібнички, як запасні ручки до кабінок голосування, так і про важливіше – додаткові бюлетені, на випадок якщо хтось випадково зіпсує свій.

"Ми проводимо абсолютно чесні вибори", - наголосив голова однієї з дільничних комісій Іван. – "Нікому з військовослужбовців не розповідалось, за кого вони мають голосувати, так само і не проводилось заборонених агітацій під час президентських перегонів. Всі ми вважаємо, що кожна людина має право вільно вирішувати долю держави".

На всіх спеціальних виборчих дільницях зафіксована висока явка виборців.

"Зараз, на лінії розмежування знаходяться кращі з кращих представників нашої держави, - каже військовослужбовець Збройних Сил України Віталій. – І кому, як не їм вирішувати долю держави. Адже тут ми захищаємо Україну зі зброєю в руках, то захистимо її і політично".