Брюссель. 22 березня. УНІАН. Рада міністрів ЄС дозволила власникам довготермінових віз вільно подорожувати Шенгенською зоною.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це повідомила сьогодні прес-служба Ради ЄС.

Згідно зі схваленим рішенням, власники довготермінових віз (на період понад 3 місяці) типу “D” зможуть вільно пересуватися країнами-членами Шенгенської зони, так само, як і громадяни третіх країн, що мають посвідку на проживання в одній з країн-членів.

Відео дня

Нові правила дають можливість подорожувати протягом трьох місяців з кожних шести місяців перебування. При цьому, нові правила регламентують також і можливість вільного транзиту країнами-членами Шенгенської зони при поверненні власників довготермінових віз додому.

Згідно з правилами, що діяли до останнього часу, власники довготермінових віз типу “D” мали право лише на транзит при поїздці до країни, що видала довготермінову візу та на перебування у цій країні. Повернення додому не могло відбуватися через треті країни.

Нові правила також передбачають, що довготермінові візи не можуть вдаватися на період понад одного року. У випадку, якщо особа, що має довготермінову візу, має залишатися на більш тривалий період, то після року перебування країни-члени будуть зобов’язані надати такій особі посвідку на проживання.

Нові правила також передбачають необхідність звернення країною-членом, що збирається  надати довготермінову візу, до Шенгенської інформаційної системи для перевірки інформації щодо осіб, які звертаються за отриманням таких віз, з перевіркою таких саме даних, як і при наданні посвідки на проживання.

Як повідомляв УНІАН, Європарламент схвалив нові правила щодо надання довготермінових віз 9 березня.

Негативні наслідки дії попередніх правил щодо віз типу “D” відчували на себе, в тому числі, українці. Так, наприкінці травня 2006 року група українських громадян, що перебували на тимчасовій роботі в Іспанії, повертаючись додому були затримані німецькою поліцією, у них були вилучені гроші і цінності, після чого українці були депортовані до України із подальшою забороною для відвідування країн Шенгенської зони. Частково рішення німецької влади вдалося переглянути потім у судах.

Довідка УНІАН. Шенгенська угода – це міжнародний договір, який ліквідує контроль на внутрішніх кордонах країн Європейського Союзу. Свобода пересування стосується громадян країн - членів ЄС і всіх осіб, які перетинають внутрішні кордони на території, де діє цей договір. До складу країн - учасниць Шенгенського договору зараз входить 22 країни-члена ЄС: Австрія, Бельгія, Данія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Угорщина,  Латвія, Литва,  Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція, Словаччина, Словенія. До Шенгенської зони також належать Ісландія, Норвегія та Швейцарія.