Київ. 21 лютого. УНІАН. Колишній співдоповідач ПАРЄ по Україні Ханне СЕВЕРІНСЕН вважає, що Парламентська асамблея Ради Європи поки що не повинна знімати моніторинг з України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала сьогодні на прес-конференції в Києві.

«Насправді в Україні досі немає незалежного судочинства, панує корупція. Українські можновладці запропонували в зв’язку з головуванням України у Комітеті міністрів Ради Європи, що з боку ПАРЄ моніторинг має бути зупинено. Проте я б не радила цього робити», - сказала Х.СЕВЕРІНСЕН.

Відео дня

Відповідаючи на запитання, чи планує ПАРЄ зняти моніторинг щодо України, Х.СЕВЕРІНСЕН зазначила, що не знає. Проте вона повідомила, що має намір приїхати на наступну сесію ПАРЄ в квітні.

Вона також вважає, що дуже важливо включити в звіт Ради Європи щодо України ситуацію із голосуванням у Верховній Раді України чужими картками. Вона зазначила, що особливо це проявилося при ратифікації “харківських угод”.

На запитання щодо порівняння ситуації в Україні із ситуацією в Білорусі, Х.СЕВЕРІНСЕН відповіла: «Думаю, що дух свободи, який піднявся в вашому суспільстві, не можна легко загасити, і до такого авторитаризму не дійде. Проте важливо, щоб Президент і його Адміністрація знали, що в Європі все бачать”.

Водночас, за її словами, Європа поки що не реагує відповідним чином на події в Україні. «Європа, насправді, нічого не робить, і навряд чи буде, оскільки Європа любить стабільність та постачання газу. Якщо в Україні не буде розподілення влади, незалежності між гілками влади… то, напевно, втома від України буде наростати», - сказала вона.

Х.СЕВЕРІНСЕН також погодилася з думкою, що в Україні здійснюється селективне правосуддя. Вона повідомила, що її колега хоче приїхати до України, щоб розслідувати ситуацію довкола кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія ЛУЦЕНКА.

«Я сама не юрист, але мій колега може фахово розібратися в ситуації, він займався розслідуванням багато років і може зробити юридичний аналіз, наскільки те, що відбувається в Україні, має спільного з повагою до прав людини», - сказала вона.

За її словами, він збирався приїхати до України вже цього тижня, але термін затримання Ю.ЛУЦЕНКА було продовжено, і зібрати відповідну інформацію стало складніше. Водночас, за словами Х.СЕВЕРІНСЕН, її колега продовжує слідкувати за ситуацією.