Супрун радить замінювати цибулю іншими продуктами / фото Medical Daily

Аномально дорогу цибулю можна замінити іншими не менш корисними, поживними і дешевшими продуктами.

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, ріпчаста цибуля містить мало вітамінів та мінералів. Значно поживнішими є зелена цибуля та порей. Вони містять багато кемпферолу – корисної для здоров’я судин речовини, який наразі активно досліджують у зв’язку із потенційними протипухлинними властивостями. Кемпферолу багато в квасолі, молодих бобах, вині, малині, спеції гвоздиці та чорному чаї.

Відео дня

У пореї та зеленій цибулі багато вітамінів А, К, В6 та магнію. Так само як і у кропиві, тож її можна додавати до зеленого борщу чи рису.

Читайте такожВ Україні стрімко зросли ціни на цибулю та інші овочі: інтернет вибухнув жартами

Щоб отримати пребіотики, які є у цибулі, можна вживати селеру чи пастернак, вівсяну та перлову кашу чи яблука.

За словами Супрун, цибуля корисна для печінки. Вона знижує рівень цукру в крові, допомагає нормалізувати баланс ліпопротеїнів та зменшує запалення. Але лише в разі поєднання зі здоровим збалансованим раціоном. Співставними і не такими антисоціальними продуктами можуть бути кріп, кориця, імбир, кінза та насіння коріандру.

Щоб страви були більш запашними, цибулю можна замінити спеціями чи зеленню. Можна також посмажити редиску, бо в ній також багато сірковмісних сполук, які дають солодкої гіркоти та аромату.

В.о. глави МОЗ попереджає, що смажити цибулю до золотистої скоринки може навіть зашкодити здоров'ю.

"Смаження продуктів до золотистої скоринки називаються реакція Майяра. Тоді цукри реагують з білками та відбувається карамелізація. Коли крохмаль розпадається від нагрівання до цукрів, а цукри утворюють мальтол і фуран, коричневі сполуки з карамельним і горіховим смаком. І тут зрада — продукти реакції Майяра шкідливі для здоров’я, і залучені в розвиток діабету, серцево-судинних хвороб та порушення роботи нирок", – зазначила вона.

"І наостанок. Якщо ви все-таки купуватимете цибулю — вживайте її лише як частину збалансованого харчування, а не для лікування хвороб. Наразі авторитетних доказів, що цибуля має виключні лікувальні властивості не існує", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв УНІАН, в Україні різко підскочили ціни на овочі, зокрема цибулю, капусту, моркву та картоплю. Найбільше подорожчала цибуля, тепер кілограм коштує понад 40 гривень. Ціна зросла не тільки на готову продукцію, але і на саджанці.