Після переходу на нову модель фінансування та створення госпітальних округів в Україні не очікується масового закриття лікарень, але деякі заклади змушені будуть перепрофілюватися.
Про це в ефірі «Нині вже» на hromadske заявила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.
Вона нагадала, що більшість лікарень у комунальній власності, і ними керує місцева влада, тому МОЗ не займається їхні закриттям.
«Рішення про закриття, реорганізацію чи будь-що інше має здійснювати місцева влада, виходячи з розуміння як власник, як вони можуть організувати (роботу — ред.). Тому я більш ніж переконана, що закриття закладів не настільки актуальне, скільки правильне використання цього ресурсу приміщень», — сказала вона.
Читайте такожСкалецька запевнила, що в Україні достатньо сироваток і вакцин проти дифтерії
Як приклад Скалецька навела нестачу реабілітаційних відділень і «багатьох інших послуг».
«І сьогодні для місцевої влади швидше буде виклик, як перепрофілювати те чи інше відділення чи заклад, можливо скомпонувати види закладів, відділень, для того, щоби мати можливість не лише просто забезпечити доступ, а ще й розширити його», — пояснила вона.
Така оптимізація зокрема передбачена в межах створення в кожній області госпітального округу. Також з 1 квітня державні лікарні повинні перейти на нову модель фінансування — укласти договір з Національною службою здоров’я, від якої вони отримуватимуть кошти за надані послуги. Для укладання такого договору медичний заклад має відповідати вимогам НСЗУ — зокрема це автономізація закладів та наявність комп’ютерів хоча би для ординаторських кімнатах відділень.