Презерватив - це єдиний розумний метод \ фото: ua.depositphotos.com

За свою історію людство придумало тисячі способів захисту від небажаної вагітності: від спринцювання трав'яними настоями до операції. Сучасним жінкам варто знати, які з них ефективні, а які - ні.

1. Стерилізація - 99,5%. Цю операцію проводять і чоловікам, і жінкам. В обох випадках ймовірність небажаної вагітності наближається до нуля. Чоловіча стерилізація набагато простіша і безпечніша.

2. Внутрішньоматкові спіралі - 97-99,5%. Один з найбільш зручних способів: всього один похід до гінеколога, і наступні 3-7 років можна не згадувати про контрацепцію. Гормональні спіралі викидають в кров невеликі дози гормонів, щоб придушити овуляцію. Негормональні - заважають заплідненій яйцеклітини прикріпитися до матки.

Читайте такожЕксперти розказали, як за допомогою нумерології підібрати собі партнера

Головний мінус методу в тому, що, якщо вагітність все ж настане, вона буде позаматкова. А це пряма загроза для життя жінки.

3. Таблетки - 91-99%. Це дуже надійний метод: при правильному прийомі його ефективність доходить до 99,7%. Статистику псують ті, хто забуває випити таблетку вчасно. Або не знають про те, що оральні контрацептиви можуть не подіяти через блювання чи діарею.

4. Екстрена контрацепція - 95-98%. Але тільки якщо таблетку прийняти в першу добу після сексуального контакту. На другий день ефективність падає до 85%, на третій - до 58%.

Екстрена контрацепція, тому й екстрена, щоб намагатися до неї не доходити. Інакше будьте готові до нудоти, блювоти, болю, кровотечі та інших неприємних побічних ефектів.

5. Презервативи - 88-95%. Це єдиний розумний метод в тому випадку, якщо вам невідомий ваш ВІЛ-статус чи партнера. Щоб домогтися 95% захисту і від вагітності, і від хвороб, потрібно:

- переконатися, що презерватив не пошкоджений;

- надягати його по інструкції;

- використовувати до початку акту;

- користуватися лубрикантами тільки на водній основі.

6. Календар - 75%. Найдавніший і один з найбільш ненадійних способів. Він працює тільки в тому випадку, якщо цикл жінки ідеальний і овуляція завжди приходить вчасно. Але таке буває рідко. Крім того, занадто багато факторів (від стресу до ліків) можуть збити цикл.

7. Сперміциди — 21%. Креми, гелі та свічки по ідеї повинні закривати вхід в матку і пригнічувати активність сперматозоїдів, але на практиці це не так, передає nashamama.com.

Вас також можуть зацікавити новин