Через пандемію COVID-19 у чоловіків та жінок виникають проблеми із сприйняттям тіла / фото ua.depositphotos.com

Відчуття стресу пов'язане з тим, що чоловіки частіше прагнуть відчуття маскулінності, а жінки бажання схуднути. Це виявили дослідники британського Anglia Ruskin University.

Їхня робота опублікована у журналі Personality and Individual Differences, пише УП. Життя.

Читайте такожУ масці та без поцілунків: головна лікарка Канади розповіла про безпечний секс під час пандемії COVID-19Науковці опитали 500 дорослих мешканців Великої Британії, середній вік становив 34 роки. Учасники повинні були відповісти на кілька запитань про вплив COVID-19 на їх щоденне життя і про те, як вони оцінюють тривогу, яка з'явилася через пандемію, за семибальною шкалою. 

"Наші дослідження  показують, що окрім самого вірусу пандемія може викликати ріст проблем із оцінкою власного тіла, – зазначає автор дослідження, професор соціальної психології Вірен Свамі. 

В деяких випадках ці проблеми можуть мати серйозні наслідки, в тому числі захворювання кишкового тракту.

Звісно, на початку весняного періоду ізоляції, збільшився час перебування біля екранів, а це означає, що ми з більшою вірогідністю  мали можливість бачити приклади ідеального худого тіла або атлетики через ЗМІ і гаджети, в той час, як зниження фізичної активності вплинуло на негативні думки про нашу власну форму і вагу".

Негативний образ тіла – одна із головних причин розладу кишкового тракту, можуть виникати, наприклад, анорексія і булемія. Автори дослідження зауважують, що це не остаточні висновки впливу пандемії на сприйняття людьми власного тіла, робота над цим питанням триває. 

Зокрема, пізнішими наслідками може проявлятися зміна поведінки в умовах локдауну  та психологічних конструкцій, таких як самотність.  

"Додаткові тривога і стрес, пов'язані з  коронавірусом, зменшили наші захисні механізми, які ми зазвичай використовуємо, щоби допомогти собі справитися з негативними думками, – пояснює Вірен Свамі.  

В часи ізоляції жінки, можливо, відчували більший тиск, щоби відповідати традиційним жіночим ролям і нормам, а повідомлення про самопокращення в ізоляції у декого привели до того, що жінки відчували незадоволення власним тілом і мали величезне бажання його виправити. 

Такі самі результати стосуються і чоловіків, коли стрес і тривога впливає на ставлення чоловіків до свого тіла, особливо з точки зору ідеалів чоловічого тіла. Враховуючи, що мужність зазвичай підкреслюється цінністю стійкості, впевненості в собі і прагненням статусу, стрес і тривожність, які з'явилися через пандемію, можуть спонукати чоловіків більше звертати увагу на власну маскулінність". 

Це дослідження додало аргументів до недавніх висновків, які зробили в Комітеті з питань жінок і рівності, яке показало, що локдаун загострив почуття негативного іміджу тіла.

Опитування, яке провели в інтернеті серед 7878 користувачів, показало, що дві третини молодих людей до 18 років та 61% дорослих більшу частину часу відчувають негативний або дуже негативний вплив на образ свого тіла.

Більш ніж половина (53%) дорослих та 58% молодших 18 років зазначили, що карантинні обмеження змусили їх почуватись гірше або набагато гірше через свою зовнішність.

Пандемія COVID-19: вплив на стосунки чоловіка і жінки

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram