За попередніми даними, генна мутація коронавірусу сталася у червні в Іспанії / ілюстрація / REUTERS

Науковці припускають, що новий штам коронавірусу, який з’явився в Іспанії, зараз є причиною більшості нових заражень COVID-19 у деяких країнах Європи.

Читайте такожBBC: Людство чекають гірші пандемії, ніж COVID-19, які дешевше не допустити

Повідомляється, що цей штам відповідає приблизно за 80% нових випадків зараження у Британії, 60% — в Ірландії і по 40% у Франції та Швейцарії.

Про це йдеться в доповіді групи швейцарських та іспанських дослідників, які відслідковують генні мутації коронавірусу, пише BBC Україна.

Новий штам назвали 20А. EU1 і у його структурі може бути шість генетичних відмінностей від звичайного COVID-19, який став причиною поширення вірусу по всьому світу на початку весни 2020 року.

«Такого виду коронавірусу ми ще не бачили. Але поки немає доказів того, що наявні генні мутації впливають на швидкість його передачі або на наслідки захворювання», — говорить фахівець з еволюційної генетики Базельського університету Емма Ходкрофт.

Науковці вважають, що цей вірус міг поширитися по всій Європі через туристів, які влітку відпочивали в Іспанії.

Вірус, який зараз виявляють у багатьох хворих по всій Європі, безсумнівно належить до одного різновиду, який влітку зародився в Іспанії, каже професор Таня Штадлер у розмові з Financial Times.

Інший співавтор дослідження, іспанський генетик Іньякі Комас, припускає, що переможна хода 20А.EU1 почалася з якогось конкретного масового заходу, де були присутні один або кілька "суперпоширювачів".

Поки незрозуміло, чи є нова мутація більш небезпечною з точки зору заразності і протікання хвороби.

За словами Штадлер, зараз вірусологи з'ясовують, чи зачепили мутації так звані "білкові шипи", за допомогою яких вірус потрапляє в клітину людини.

Раніше в США виявили ще одну мутацію коронавірусу - D614G, - яка, за попередніми даними, є більш агресивною.

Коронавірус: важливо знати кожному

  1. Симптоми коронавірусу по днях, перебіг хвороби
  2. Чи хворіють діти коронавірусом, які при цьому у них симптоми
  3. Яка температура тіла найчастіше при коронавірусі
  4. Симптоми  запалення легенів при коронавірусі
  5. Зник нюх - вірний симптом коронавірусу

Зазначимо, кількість людей, які підхопили коронавірус з початку пандемії, перевищила 45 мільйонів людей. За даними Університету Джонса Гопкінса, понад 1,1 мільйона хворих померли, понад 80 тисяч перебувають у важкому стані.

Коронавірус у світі: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram