Для людей старше 60 вітаміни мають вирішальне значення / фото ua.depositphotos.com

Для людей, старших за 60 років, отримання достатньої кількості вітамінів і поживних речовин має вирішальне значення для продовження життя і зниження ризику хронічних захворювань і травм.

"З віком в організмі відбуваються зміни, які можуть вплинути на засвоєння вітамінів і поживних речовин і на те, як вони використовуються організмом", - пояснив геріатричний медбрат Національної ради з проблем старіння Крістофер Норман, пише Parade.

Він зазначив, що достатня кількість вітамінів і мінералів у раціоні може допомогти підтримувати рівень енергії, імунну функцію і знизити ризик розвитку деяких хронічних захворювань. Крім того, уважне ставлення до споживання вітамінів може допомогти зберегти здоров'я кісток, когнітивні функції та загальний життєвий тонус.

Відео дня

Норман зазначив, що є один вітамін, якого людям, старшим за 60 років, часто бракує, і він має вирішальне значення для загального здоров'я і благополуччя. Він назвав вітамін №1, який люди, старші за 60 років, повинні отримувати більше.

Найкращий вітамін для людей старше 60 років

"Я рекомендую вітамін D людям старше 60 років, якщо у них дефіцит вітаміну в крові", - зазначив Норман.

Він додав, що багато дорослих відчувають дефіцит вітаміну D. Дослідження 2023 року підтвердило, що кожна п'ята людина середнього і старшого віку відчуває дефіцит вітаміну D. Ось чому це проблема. "Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці здоров'я кісток, допомагаючи організму засвоювати кальцій. Він також підтримує функцію м'язів, що може допомогти запобігти падінню, і важливий для імунної функції, яка може допомогти захистити від хвороб та інфекцій, до яких ми можемо стати більш сприйнятливими з віком", - розповів Норман.

Результати великого дослідження, проведеного 2022 року за участю понад 307 тис. осіб віком від 37 до 70 років, виявили зв'язок між дефіцитом вітаміну D і ймовірністю передчасної смерті.

Скільки вітаміну D потрібно людям старше 60

Тут важливий індивідуальний підхід, проте Норман дав кілька загальних порад. "Для дорослих, старших за 60 років, рекомендація становить від 600 до 800 МО (міжнародні одиниці)", - зазначив Норман, додавши, що може знадобитися і більша доза, якщо людина перебуває на сонці мало.

Загалом цей вітамін краще отримувати через їжу і вплив сонячного світла. Норман назвав продукти з вітаміном D:

  • Лосось, скумбрія і сардини;
  • Яєчні жовтки;
  • Молочні продукти;
  • Збагачені крупи.

Інші новини про вітаміни

Основним способом отримання вітаміну D є вплив сонячного світла, і його важко отримати з їжею. Тому багато хто приймає добавки, проте не обов'язково постійно приймати цей вітамін.

Вітамін D міститься в невеликій кількості продуктів, включно з жирною рибою, червоним м'ясом, яєчними жовтками і збагаченими продуктами. Але найкраще виходити на сонячне світло або приймати добавки.

Вас також можуть зацікавити новини: