У Вінницькій області другокласниця померла від інсульту просто у школі. Дитину до приїзду "швидкої" спочатку рятувала шкільна медична сестра.

За півтори години лікарі не змогли запустити маленьке серце. Другокласниця померла просто на парті, йдеться в сюжеті ТСН.

Я її віз в школу, вона була щаслива, задоволена, все добре з нею було, - каже батько Сергій Купчишин.

Він вперше після трагедії наважився прийти до школи, аби забрати портфель доньки. Каже, Ельміра була здоровою і на біль в голові ніколи не скаржилась.

Читайте такожУ Рівному на уроці померла школярка

«Вийшла на перерву, тут вчителька подзвонила, що погано, я приїхав, тут «швидка», на парті відкачували, я їм допомагав, але не змогли. Вона ніколи нічим не хворіла, в неї в заключенні - інсульт, тромбик лопнув, ніхто не винен, воно могло статися будь-де», - каже тато дитини.

Під час перерви дівчині раптово стало зле. Однокласники одразу покликали вчительку. «У дівчинки раптово заболіла голова, вона тільки вийшла з класу, дівчинка, яка була поруч, підбігла і сказала, що Ельмірі погано, голова болить, вона підбігла до неї і просто вхопила на руки, це було питання однієї хвилини, ми рятували як могли», - розповідає директорка Браїлівської школи Олена Івасенко.

Першу допомогу вже непритомній учениці надавала шкільна медсестра. Потім - лікарі швидкої. Але за півтори години реанімації серце так і не запустилося.

Взагалі не було реакції на реанімацію, дефібрилятор не було, на адреналін, на непрямий масаж, - повідомляє заступник директора департаменту охорони здоров’я Олена Бондаренко. 

Була здорова і не стояла на обліку, кажуть у місцевій амбулаторії. Це підтвердила ТСН і сімейна лікарка. Дитина проходила щорічні медогляди, була допущена до фізкультури. Відповідні довідки є у школі. У департаменті охорони здоров’я заявили, у дівчинки була вроджена вада судин, яку не виявили лікарі. Загостритись могла від вірусної інфекції, стресу або просто фізичного навантаження. «Гостре, невідворотне захворювання, яке призвело до летального випадку, тромбоз, який не повинен бути в такому віці, чомусь. Частіше за все це буває у дітей на фоні вродженої патології судин, в тому числі головного мозку», - додають в департаменті.

Тому батькам радять обов’язково проводити щорічний медогляд дітям, не лише для довідки у школу. І не ігнорувати скарги дитини на самопочуття - наполягати у лікарні на обстеженнях.

Вас можуть зацікавити наступні новини: