
Вони вже збирались на акцію протесту під стінами Київської міськадміністрації минулого тижня. Передали персонально в руки депутатам Київради звернення, під яким зібрали близько сотні підписів. І це тільки від однієї ініціативної групи.
Жителів Видубичей підтримує багато депутатів. Своє звернення щодо заборони будівництва шкідливого підприємства в межах міста вже подала депутат Київради Олеся Пинзеник.
Депутат відзначила: якщо завод запрацює, повітря буде регулярно отруюватись канцерогенними речовинами та іншими хімікатами, які призведуть до хвороб верхніх дихальних шляхів, нервової системи, травлення та погіршення перебігу хронічних захворювань.
«Обрана ділянка в самому центрі міста знаходиться в безпосередній близькості від рекреаційної зони – Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАНУ України», - написала депутат у своєму зверненні до управління екології та природних ресурсів КМДА.
Олеся Пинзеник наголосила, що Ботсад є одним із найбільших заповідників Європи, відкритим для відвідування. Там часто гуляють родини з немовлятами, люди похилого віку та особи з вадами здоров’я, оскільки сад є визнаною рекреаційною зоною.
Мешканці району та місцеві активісти заявляють: труїти своїх дітей вони не дозволять.
«Якщо нас не почують, ми перекриємо Столичне шосе. Ми з подивом дізналися про будівництво з новин, ніхто нас не питав, не обговорював з жителями питання цього заводу», - заявив під час акції протесту Іван Коваль, який мешкає на вул. Баренбойма, 13.
Нагадаємо, білоруська компанія "Белавтодор-Україна", яка в цьому році вийшла на український ринок, планує побудувати в Києві великий асфальтобетонний завод. Проти будівництва підприємства вже виступили екологи. У Національному екологічному центрі заявили, що будівництво подібного виробництва - справжній екоцид киян.
"Будувати такі підприємства в межах міста абсолютно недоцільно і небезпечно. У будь-якому випадку, асфальтобетонні заводи забруднюють атмосферне повітря небезпечними викидами, часто, канцерогенних речовин", - зазначив голова Центру Руслан Гаврилюк.
А нещодавно в Києві активісти домоглися закриття асфальтобетонного заводу, який отруював повітря у житловому масиві Оболонь.


