Ілюстрація REUTERS

В Австралії три пожежі об’єдналися в одну та сформували одне полум’я розміром з нью-йоркський район Мангеттен. Найближчим часом метеорологічна ситуація тільки погіршуватиметься.

Пожежники продовжують боротьбу з найбільш масштабними за останні 10 років лісовими пожежами, передає CNN.

Читайте такожЧисло жертв повені в Індонезії зросло до 43 осіб

За даними австралійського департаменту навколишнього середовища, нові пожежі виникли в регіоні Омео штату Вікторія та охопили 6 тисяч га лісу.

Водночас у сусідньому штаті Південного Вельсу у пожежах згоріло 264 тисяч га території.

У суботу погодні умови знову погіршилися. Синоптики попередили про посилення вітру й підвищення температури.

Тим часом зростає кількість загиблих. По всій країні у полум’ї загинуло 23 особи в порівнянні з 18 жертвами торік, у вогні померло понад 500 мільйонів тварин. Зруйновано також 1500 будинків.

Обидва штати – Вікторія й Південний Вельс – оголосили надзвичайний стан і посилили заходи безпеки, приводячи до готовності всі рятувальні служби. Востаннє штат Вікторія оголошував НС у так звану «чорну суботу» 2009 року, коли в полум’ї загинуло 173 особи й ще 500 отримали травми.

У постраждалих регіонах континенту ситуацію патрулюватимуть понад 3000 резервних військ Австралійських сил оборони. Уряд також орендує 4 літаки, а найбільший військово-морський корабель HMAS Adelaide буде мобілізований для евакуації громадян вздовж узбережжя.

Як повідомляв УНІАН, у  місті Ондалснес на заході Норвегії 2 січня вранці температура повітря становила 18,6 градусів за Цельсієм, а в місті Сундалсьора досягла 19 градусів.