Ілюстрація: пожежі у Каліфорнії / REUTERS

У 2020 році було зафіксовано рекордну кількість кліматичних катастроф.

Про це пише Meteoprog з посиланням на Bloomberg.

Читайте такожПотужний шторм "Алекс" накрив Італію та Францію (фоторепортаж)

Відео дня

Шторми, посухи та пожежі вже обійшлися США як мінімум в 50 млрд доларів, а до кінця 2020 року залишилося ще три місяці.

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, в США в 2020 році вже сталося 16 стихійних лих, пов'язаних з кліматом, кожне з яких завдало збитків на суму понад 1 млрд доларів. Це можна порівняти з рекордами 2011 і 2017 років, але тепер всього за дев'ять місяців. 

Ураган "Дельта", 25-й за рахунком шторм в сезоні, обрушився на півострів Юкатан в Мексиці. За прогнозами, наступний шторм буде наближатися до узбережжя Луїзіани, що потребує від нього пройти через теплі води Мексиканської затоки. Більш висока температура води слугує "паливом" для ураганів, тому, хоча "Дельта" і втратив енергію після виходу на берег в Мексиці, прогнозується, що він знову перетвориться в сильний шторм на шляху до північного узбережжя. Також на цьому тижні злиття пожеж, які почали горіти в Каліфорнії в серпні, стало першою зареєстрованою "гігантською пожежею".

До кінця вересня близько 43% континентальної частини США зіткнулися з посухою, особливо на північному сході і заході. Це найбільша зона з вересня 2013 року, коли Захід зіткнувся з багаторічною посухою. Острів Кадьяк і Гаваї також страждають від посухи.

Оскільки все більше тепла утримується в атмосфері і біосфері Землі, повітря і вода утримують більше енергії для підживлення штормів. За даними європейської кліматичної служби "Коперник", минулий місяць був найспекотнішим вереснем за всю історію спостережень у всьому світі, випередивши 2019 і 2016 роки. У США в 2020 році температура була на 1,3  градуси вище середнього показника за 20 століття.

Найспекотніший вересень за всю історію спостережень

Минулий місяць став найспекотнішим вереснем у світі за всю історію спостережень.

Незвично високі температури були зареєстровані біля берегів Сибіру, на Близькому Сході, а також в деяких частинах Південної Америки та Австралії.

Вчені впевнені, що висока температура повітря, викликана викидами утримуючих тепло газів, зіграла головну роль у стихійних лихах - від пожеж у Каліфорнії і Арктиці до повеней в Азії. Подібні викиди продовжують довгострокову тенденцію до потепління.

За даними служби "Коперник", вересень у 2020 році був на 0,05 градуси теплішим, ніж минулого року, і на 0,08 градуси теплішим за вересень 2016 року, який раніше був найтеплішим вереснем за всю історію спостережень.