этот материал доступен на русском

Закон про Антикорупційний суд офіційно опублікований у "Голосі України"

12:14, 13 червня 2018
Політика
628 1
Верховна Рада 7 червня ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд / фото УНІАН

Документ оприлюднений у сьогоднішньому номері офіційного парламентського друкованого видання (№107 (6862) від 13.06.2018 р).

«Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 3 пункту 2 цього розділу («Прикінцеві та перехідні положення»), який набирає чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду», - зазначено в документі.

Підпункт 3 пункту 2 включає зміни до Кримінального процесуального кодексу з урахуванням закону про Антикорупційний суд.

Документ пропонує президентові внести до парламенту ще один проект закону - безпосередньо про створення Вищого антикорупційного суду.

Читайте такожСитник: створення Антикорупційного суду - не добра воля політиків, а тиск західних партнерів

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 7 червня ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд.

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України.

Ключовою претензією міжнародних партнерів і громадських організацій до законопроекту було обмеження ролі міжнародних експертів до рекомендаційної функції у процесі відбору і призначення суддів. На думку міжнародних партнерів, включаючи Міжнародний валютний фонд, повноцінна роль міжнародних експертів у призначенні суддів є запорукою незалежності цього суду та його здатності ефективно виконувати свої функції.

Законом передбачено, що за ініціативою не менше трьох членів Громадської ради міжнародних експертів він разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів розглядає питання відповідності кандидата на посаду судді антикорупційного суду.

9 червня голова ВР Андрій Парубій підписав відповідний закон.

11 червня закон про Вищий антикорупційний суд був підписаний президентом України Петро Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter