Чапутович заявив, що проект "Північний потік-2" не повинен бути реалізований \ УНІАН

Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутович переконаний, що спорудження газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі призведе до втрати Україною певної захищеності від розширеної агресії з боку Російської Федерації.

Читайте такожПольща пропонує розширити "нормандський формат" і призначити посла генсека ООН щодо України

Як повідомили УНІАН у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України, про це Чапутович сказав під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі.

Відео дня

Польський міністр підкреслив, що Польща вбачає у «Північному потоку-2» істотну загрозу для миру і безпеки європейського континенту не лише з точки зору поглиблення залежності країн Європи від російських енергоносіїв, а й перспектив ескалації агресії РФ стосовно України.

Чапутович зазначив, що коли транзит російського газу через територію України буде припинено, вона втратить і прибутки, і певну захищеність від розширеної агресії з боку РФ.

Він наголосив, що позиція Польщі щодо будівництва газогону «Північний потік-2» збігається із загальною позицією Європейської комісії і лишається незмінною. Вона полягає у тому, що «газова» директива стосовно розширення застосування її вимог до підводних газогонів повинна розповсюджуватися на всі газопроводи.

Чапутович заявив, що проект "Північний потік-2" не повинен бути реалізований.

Своєю чергою, Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на подальшу координацію дій щодо протидії будівництву «Північного потоку-2».

Вона наголосила, що серед країн ЄС, які відстоюють позицію щодо необхідності швидкого затвердження державами-членами ЄС поправок до «газової» директиви, Польща відіграє активну роль.

Як повідомляв УНІАН, проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч з уже наявним «Північним потоком-1».

Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу становитиме 1220 км, він має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Наприкінці березня - на початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2») отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а у червні - від Швеції. При цьому Данія, через територію якої газопровід також має проходити, відповідний дозвіл поки не надала.

На початку травня компанія Nord Stream 2 вже розпочала роботи з будівництва приймальної станції майбутнього газопроводу в околицях німецького міста Лубмін.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».