ЄС очікує від РФ негайного і безумовного звільнення українських моряків / фото facebook.com/RomanTsymbaliuk

Посол Євросоюзу в Росії Маркус Едерер здійснив офіційний демарш перед заступником міністра закордонних справ РФ Олександром Грушком через утримуваних у російській в'язниці українських військовополонених.

Як повідомила офіційний представник ЄС, зустріч відбулася у середу, 30 січня, пише dw.com.

"Посол (Едерер, - Ред.) нагадав добре відому позицію ЄС щодо триваючого затримання Росією українських військовослужбовців", - йдеться в заяві представника ЄС.

Відео дня

ЄС очікує від Росії негайного і безумовного звільнення 24 захоплених українських моряків, а також поваги до їх прав на юридичний захист та безперешкодний доступ до них консульських співробітників.

Брюссель також закликає Москву забезпечити доступ пораненим морякам до належної медичної допомоги. А застосування Росією сили 25 листопада минулого року знову назвали "неприйнятною".

Читайте такожЄвросоюз повинен запровадити нові санкції проти РФ за відмову звільнити українських моряків - МЗС Данії

У свою чергу постпредство РФ при ЄС трактувало зустріч по-іншому.

У його заяві наголошується, що обговорювалася "ситуація в Україні в контексті порушення українськими ВМС держкордону Росії в районі Керченської протоки, що мало місце 25 листопада 2018 року ".

У Москві також хотіли б побачити з боку ЄС "принципового підходу щодо грубих порушень прав людини, дискримінації національних та мовних меншин, а також проявів неонацизму та антисемітизму в Україні".

Демарш - класичний інструмент дипломатії, що означає виступ уряду або дипломатичних органів однієї держави перед урядом іншої держави з метою заявити свою позицію, висловити протест і т. д.

Як повідомляв УНІАН, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала прохід до Керченської протоки буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Під час виходу з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовці. Троє з них дістали поранення. Українців обвинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Всіх полонених було заарештовано так званим «судом» у Криму, після чого їх відправили до московських СІЗО «Лефортово» і «Матроська тиша».

24 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Загострення напруження довкола Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці» в якій, в тому числі, закликала РФ надавати допомогу захопленим українським морякам відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими.