Тимчука знайшли застреленим / Тимчук/Facebook

У середу, 19 червня, в результаті вогнепального поранення загинув народний депутат від "Народного фронту", координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук. УНІАН зібрав для вас факти з біографії загиблого народного депутата.

Біографія Дмитра Тимчука

Дмитро Тимчук народився 27 червня 1972 року в Читі (РРФСР). Дитинство провів в НДР, де його батько проходив службу у складі групи радянських військ, а юність - у Бердичеві Житомирської області. Закінчив Бердичівський політехнічний коледж.

У 1995 році закінчив факультет військової журналістики Львівського вищого військово-політичного училища.

Відео дня

1995 - 1997 роках Тимчук проходив службу у військах протиповітряної оборони. З 1997 по 2000 рік працював у штабі Національної гвардії. З 2000 по 2012 рік працював у різних структурних підрозділах Міністерства оборони України.

Під час службових відряджень відвідав українські контингенти миротворчих сил ООН в Іраку, Лівані і Косово.

Тимчук/Facebook

Читайте такожУ Києві знайдений застреленим нардеп від НФ Дмитро Тимчук

Депутатська діяльність Тимчука

На позачергових парламентських виборах в Україні 2014 року був обраний народним депутатом України 8-го скликання від української партії Народний фронт. За партійним списком він йшов під № 13.

Був членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

На пленарних засіданнях Верховної Ради, за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи, Тимчук був присутній 519 разів (91%), був відсутній - 50 (9%).

За даними письмової реєстрації, присутній - 474, був відсутній з поважних причин - 6, був відсутній з невідомих причин – 84 рази.

Всього подав майже 70 законопроектів та 66 депутатських запитів.

фото УНІАН

Читайте такожУ МВС назвали три версії загибелі Тимчука, серед них - вбивство

«Інформаційний спротив» Тимчука

З 2 березня 2014 року Тимчук є координатором групи «Інформаційний спротив». Група займалася перевіркою і поширенням оперативної інформації щодо російського вторгнення в Україну, а головною метою називалася протидія російському інформаційному впливу.

Також Тимчук був головним редактором інтернет-проекту «Флот2017» та керівником громадської організації «Центр військово-політичних досліджень».

Саме завдяки інформаційній діяльності Тимчук став популярним в інтернеті. Станом на 19 червня у Тимчука налічується 268 тисяч 278 підписників у Facebook.

Варто зазначити, що 1 листопада 2018 року були введені російські санкції проти 322 громадян України, зокрема проти Тимчука.