1 липня Клімкін оголосив, що йде "у політичну відпустку" / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який з 3 липня перебуває у відпустці, заявляє, що вже не здійснює оперативне керівництво у міністерстві.

Про це Клімкін сказав в ефірі телеканалу "Прямий".

"Хто хоче отримати повноваження, він має їх отримати. Я в даному випадку вирішив, що краще піти у відпустку. Я вже не здійснюю оперативне керівництво", - сказав Клімкін.

Відео дня

Він пояснив, що відповідь МЗС України без координації з президентом Володимиром Зеленським на відмову Росії звільнити 24 українських моряків полягала у тому, щоб не допустити визнання рішень російських судів стосовно моряків і не допустити визнання, що українські моряки скоїли злочин, на чому наполягає Росія.

Читайте такожСтало відомо, хто замінить Клімкіна під час його "політичної відпустки"

Клімкін висловив переконання, що президент Росії Володимир Путін міг використати на свою користь ситуацію, коли в Україні немає єдності.

На запитання, у чому полягають розбіжності між його баченням щодо ведення зовнішньополітичних справ України з баченням команди Зеленського, Клімкін сказав: "У мене є своє бачення, але я не знаю, як бачить ці справи команда Зеленського".

На його переконання, наразі в Україні є зовнішньополітична активність, але немає зовнішньої політики з стратегічної точки зору.

"Тобто, яка система, які пріоритети, де вони закріплені? Вони безумовно будуть будуватися далі, але станом на сьогодні їх нема. Це справа Зеленського, і його повноваження це будувати. Чи з'явиться це за два місяці, чи пізніше, я не знаю. Але поки що я не можу сказати, наскільки моя візія, і вона у мене є, відрізняється від цієї візії, оскільки її немає", - зазначив Клімкін.

Також міністр повідомив, що після інавгурації Зеленського не мав з ним контактів.

Як повідомляв УНІАН, 6 червня Верховна Рада не підтримала відставку та звільнення Клімкіна з посади міністра закордонних справ України.

1 липня Клімкін оголосив, що йде "у політичну відпустку".

2 липня президент повторно звернувся до Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути подання про звільнення Клімкіна з посади глави МЗС та призначення на цю посаду Вадима Пристайка. Відповідні подання глава держави вніс на розгляд народних депутатів 11 червня.