этот материал доступен на русском

Сьогодні Радбез ООН на засіданні обговорить український мовний закон (відео)

10:14, 16 липня 2019
Політика
459 0
оновлено
Ілюстрація / REUTERS

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй о 17:00 за київським часом проведе засідання щодо питань стосовно закону України про функціонування української мови як державної.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради безпеки ООН.

Офіційно засідання присвячене ситуації в Україні, але, як відомо, воно відбудеться через вимогу Росії обговорити питання української мови.

Засідання розпочнеться із затвердження порядку денного.

Раніше, 20 травня, Радбез ООН відмовився на вимогу Російської Федерації обговорювати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної»: 6 членів Ради безпеки проголосували проти включення до порядку денного питання про функціонування української мови як державної, 5 членів проголосували "за" і 4 – утрималися.

Перед голосуванням представники Франції, Німеччини, США та Польщі заявили, що виступають проти обговорення теми закону про українську мову. Лише представник РФ висловився за проведення відповідного засідання.

5 липня речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко заявив, що Україна закликала Раду безпеки Організації Об'єднаних Націй відреагувати на загострення Росією конфлікту на Донбасі замість розгляду питання про функціонування української мови як державної.

Читайте такожВ Україні набув чинності закон про державну мову

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 16 липня, в Україні набув чинності ухвалений парламентом 25 квітня закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Законом передбачено, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому держава організовує курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.

Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

Водночас норма про те, що вимоги до рівня володіння державною мовою, необхідного для набуття громадянства України, визначає Національна комісія зі стандартів державної мови, набуває чинності через 2 роки після набуття чинності закону. Також на два роки відтерміновано набуття чинності норми про складання іспиту на рівень володіння державною мовою, необхідний для набуття громадянства України.

Законом визначені особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них, зокрема, керівництво держави, депутати, судді, прокурори, службовці Нацбанку, особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter