Рішення суду щодо 24 українських моряків ще більше загострює спір між Росією і Україною / фото УНІАН

У Міністерстві закордонних справ заявляють, що сьогоднішнє рішення російського суду про продовження терміну перебування під вартою 24 українським військовополоненим морякам ще більше загострює спір між Росією і Україною.

Про це йдеться у оприлюдненій прес-службою відомства заяві щодо рішення суду м. Москви про продовження незаконного тримання українських моряків, які були захоплені Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року.

У МЗС висловлюють рішучий протест проти такого рішення Московського суду.

Відео дня

«Тримання Росією під вартою 24 українських військовослужбовців та трьох військово-морських суден є грубим та триваючим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як судна, так і військовослужбовці відповідно до Конвенції ООН з морського права та звичаєвого міжнародного права», - наголосили у МЗС.

Читайте такожУ ПА ОБСЄ визнали захоплених Росією українських моряків військовополоненими

У відомстві нагадали, що 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права («ITLOS») наказав «негайно і безумовно» звільнити три українські військово-морські судна та 24 членів їхніх екіпажів. Невиконання обов’язку Росією щодо негайного звільнення суден та військовослужбовців становить порушення цього Наказу та Конвенції ООН з морського права. «Сьогоднішнє рішення Московського суду є черговим порушення Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною», - сказано у заяві.

Як було визнано в наказі ITLOS від 25 травня, «триваюче позбавлення волі та свободи військовослужбовців України» є втручанням у суверенітет України та її міжнародні права, а також викликає гострі гуманітарні проблеми.

«Україна висловлює подяку своїм міжнародним партнерам за їхню солідарність з Україною в її боротьбі за звільнення українських військовослужбовців і військово-морських суден», - додали у МЗС.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 липня, Лефортовський районний суд Москви продовжив термін перебування під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід із Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, трьох із них було поранено. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу щодо звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових суден і моряків.

9 липня російські слідчі завершили пред'являти українським морякам обвинувачення, наступна стадія - ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.