Петр Порошенко / REUTERS

У Національному антикорупційному бюро України не повідомляють, чи допитуватимуть екс-президента України Петра Порошенка у справі "Роттердам+".

Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН, чи планується допит Порошенка, оскільки свого часу той одноосібно приймав рішення про призначення керівника Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка.

"На відміну від інших правоохоронних органів, ми з анонсами не працюємо. Вчора було погоджено лише перші 6 підозр, а далі анонсувати - це не в наших правилах", - сказав Ситник.

Відео дня

Читайте такожДБР викликає Порошенка на допит у справі щодо купівлі-продажу "Прямого"

Як повідомляв УНІАН, у 2017 році НАБУ почало кримінальне провадження, в рамках якого підозрюються голова і члени попереднього складу НКРЕКП, які, діючи в інтересах генеруючих компаній-операторів теплоелектростанцій, при формуванні оптової ринкової ціни необгрунтовано включили до неї формулу, яка завищує вартість енергетичного вугілля в тарифах на електроенергію (формула "Роттердам +").

У НАБУ встановили, що такі дії НКРЕКП призвели до того, що генеруючі компанії-оператори ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії зазнали безпідставних втрат.

При цьому в документах бюро безпосередньо згадується формула "Роттердам +", що призвела до економічно необґрунтованого підвищення ціни на електроенергію, яку купувало у генеруючих компаній держпідприємство "Енергоринок".

19 липня 2019 року детективи НАБУ провели обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві в рамках розслідування справи "Роттердам +". Керуючі партнери ICU - Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк, якого ЗМІ називають фінансовим партнером Порошенка.

8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження формули "Роттердам+", у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму 18, 87 млрд грн.

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП "Оператор ринку" (який на момент запровадження "Роттердам+" був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.