Порошенко нагадав про рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків  / фото: УНІАН

Народний депутат, екс-президент України Петро Порошенко заявив про передачу до Державного бюро розслідувань (ДБР) письмових показів у справі щодо подій в районі Керченської протоки під час захоплення Росією українських моряків в полон наприкінці листопада минулого року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив журналістам після допиту у ДБР.

Читайте такожУ Кремлі заявили, що питання повернення захоплених РФ українських кораблів на рівні глав держав не обговорювалося

Відео дня

«Сьогодні ставились запитання стосовно моряків у Керченській протоці. Їм недостатньо рішення Міжнародного трибуналу, який чітко визнав правоту України в праві користуватися українською Керченською протокою і українським Азовським морем, а також узбережжям Маріуполя і Бердянська, де ВМС України несуть берегову оборону», - сказав Порошенко.

Він нагадав, що під час ротації українських кораблів Росія здійснила проти них акт агресії: «Агресія, яка визнана світом…ДБР проводить розслідування…ми передали письмові покази з цього приводу».

Як повідомляв УНІАН, 21 травня на сайті ДБР з’явилась інформація про те, що за заявою екс-заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова слідчі бюро внесли до ЄРДР відомості щодо можливого вчинення службовими особами, які обіймають особливо відповідальне становище в органах державної влади, кримінальних правопорушень, передбачених статтями 109, 111 та 426-1 Кримінального кодексу.

Читайте такожУ ДБР пояснили причину обшуків в банку Порошенка

Кримінальне провадження відкрито за фактом можливої державної зради і дій, спрямованих на захоплення державної влади, з боку екс-президента України Порошенка та інших службових осіб в листопаді 2018 року. Зазначалося, що правопорушення стосуються ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 111 (державна зрада) та 426-1 ККУ (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

У ДБР деталізували, що йдеться про події 25 листопада 2018 року, пов’язані з переходом корабельною групою ВМС України з Чорного до Азовського морів в районі Керченської протоки.

Як повідомляв УНІАН, раніше у Держбюро розслідувань інформували, що Порошенко є фігурантом 13 кримінальних проваджень, які розслідує бюро.