этот материал доступен на русском

МВС про затримання Мазура: Росія намагається використати Інтерпол для переслідування українців

19:24, 09 листопада 2019
Політика
1119 0
Мазура затримали на вимогу Росії \ Фейсбук Людмила Денісова

Міністерство внутрішніх справ України повідомило Міжнародну організацію кримінальної поліції (Інтерпол) про сфабрикованість Росією справи затриманого у Польщі українського активіста і добровольця Ігора Мазура.

Читайте такожУ Польщі за запитом Росії затримали українського активіста і добровольця Ігоря Мазура

Про це міністр заявив глава МЗС Арсен Аваков, коментуючи затримання українця польськими органами на прикордонному пункті Ягодин-Дорогуськ.

За його словами, підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

Зокрема, РФ порушило ст. 2 і 3 статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання у справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

«РФ звинувачує нашого громадянин у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. Внаслідок цього загинули і були важко травмовані кілька російських військовослужбовців. У зв'язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Росії неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України», - зазначив Аваков.

Також він додав, що МВС привернуло увагу і компетентних органів Польської Республіки до факту грубого порушення росіянами статуту та правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства.

«МВС висловлює сподівання на швидкий, об'єктивний та законний розгляд ними цієї справи, яка є повністю сфабрикованою на догоду Кремлю», - зауважив український міністр.

Як повідомляв УНІАН, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що у Польщі за запитом Росії затримали українського громадського активіста і добровольця Мазура.

"У понеділок, 11 листопада, в місті Холм буде вирішуватися питання про взяття нашого колеги під варту з метою екстрадиції в Росію", - зазначила вона.

У цьому зв'язку омбудсмен закликала Міністерство закордонних справ України максимально сприяти звільненню Мазура.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter