У Сербії розгорівся політичний скандал / flickr.com/photos/nofrills

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що його країна не продавала зброю в Україну, але визнав, що сербські боєприпаси могли опинитися на Донбасі шляхом реекспорту.

Читайте такожЕксперт про "дружбу" Сербії з Росією: в разі конфлікту Белград обере Євросоюз

Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на N1info, таку заяву Вучич зробив в Північній Македонії.

Відео дня

За словами Вучича, опозиція звинуватила владу в продажі зброї Україні.

"Вони (опозиція – ред..) звинуватили нас у вбивстві російських дітей в Донецьку і Луганську, бо ми продаємо зброю в Україну. Вони хочуть погіршення відносин між нашою країною і Росією. Вони показали документ, який має продемонструвати вину Сербії" - сказав президент, коментуючи оприлюднені документи про зустріч представника України з представниками сербськоговійськового заводу "Крушик".

Відповідно до документів, які оприлюднила опозиціонерка Марініка Тепич, сербська компанія "Техноремонт" купила партію мін виробництва заводу "Крушик" у продавця Jugoimport SDPR, і продала їх польській компанії Nattan, представником якої фактично був громадянин України Віталій Дементьєв. Вже потім ці боєприпаси потрапили до України, де їх використовували ЗСУ.

Вучич заявив, що міністерство торгівлі Сербії дозволило компанії "Техноремонт" продати зброю польській компанії Nattan, яка у документах, оприлюднених опозиціонеркою, названа кінцевим отримувачем зброї.

Сербський президент наголосив, що хоч угода була законною, сербські спецслужби попередили Службу зовнішньої розвідки Росії про можливий реекспорт озброєння в Україну.

Вучич також розповів, що до Безпеково-інформаційного агентства Сербії викликали власника компанії "Техноремонт" і казали йому "не гратися та не експортувати в Україну, не загрожувати відносинам з Росією".

Зазначається, що у Сербії не має законодавчих обмежень на експорт зброї в Україну. Втім, факт появи сербської зброї на Донбасі створює проблеми для Вучича через тісні зв'язки між Белградом і Москвою.